Człowiek Warga nagrał ważny film o algorytmach YouTube

Człowiek Warga nagrał ważny film o algorytmach YouTube

Na kanale Macieja Dąbrowskiego pojawił się kolejny odcinek z serii "Strzał z D". Tym razem twórca postanowił podjąć dosyć kontrowersyjny temat, a mianowicie - kwestię algorytmów obecnych na YouTube.


Sztuczna inteligencja to coś, co ma coraz większy wpływ na większość aspektów naszego życia. Zazwyczaj właśnie SI decyduje o tym, czemu poświęcasz czas na YouTube czy Netflixie. Wciąż uczące się i tajemnicze algorytmy promują jedne, a deklasują inne materiały. Dlaczego?

Tego dokładnie tak naprawdę nie wie nikt. Podstawy są jednak znane i właśnie na nich postanowił skupić się Człowiek Warga. Influencer ma z algorytmami do czynienia właściwie od ich początku i doświadczył na własnej skórze tego, jak wpływają na "życie" kanałów.W ponad półgodzinnym materiale Maciek postanowił opowiedzieć o tym, co go spotkało na przestrzeni ostatnich lat w kwestii "walki" z algorytmami i sztuczną inteligencją. Twórca nie tylko przedstawił swoje spojrzenie na np. przyszłość YouTube, ale również wypunktował liczne przykłady i przełomowe momenty w rozwoju algorytmów. 

Jeśli interesuje Was ten - dosyć techniczny - aspekt działania YouTube, to nie możecie przejść obok materiału Maćka obojętnie. Zwłaszcza, że algorytmy mają wpływ nie tylko na monetyzację danych treści, ale także na to co Ty - jako widz - odtworzysz jako kolejny materiał.

 

Co sądzicie o materiale Człowieka Wargi? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.