Cyberpunk 2077 pobił rekord Wiedźmina 3 na Steamie

Cyberpunk 2077 pobił rekord Wiedźmina 3 na Steamie

Cyberpunk 2077 miał swoją premierę już blisko 2 lata temu. Po dość nieudanym debiucie, w ostatnich tygodniach gra zaczęła znacznie zyskiwać na popularności. Co więcej, pobiła ona jeden z rekordów ustanowionych przez Wiedźmin 3.


Rekord dotyczy liczby jednocześnie grających osób w produkcję na Steamie. Według danych SteamDB, 25 września w Cyberpunka 2077 w jednym momencie grało 137 tysięcy osób. Oznacza to, że gra uzyskała swój największy szczyt od premiery. Co więcej, gra pobiła wcześniej ustanowiony rekord Wiedźmina 3, w którego w jednym momencie grały najwięcej 103 tysiące osób.Powodem rosnącej popularności Cybepunk 2077 są przede wszystkim kolejne patche, które poprawiają rozgrywkę. Do wzrostu zainteresowania tytułem przyczynił się w ostatnim czasie także świetnie przyjęty serial anime Cyberpunk: Edgerunners, który niedawno zadebiutował na Netflixie. Gracze czekają jednak na kolejne usprawnienia, a takim niewątpliwie ma być duży patch 1.7, który pojawi się już wkrótce. Czy wtedy zostanie ustanowiony kolejny rekord produkcji? Jest to bardzo prawdopodobne.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.