Cyber Marian i Czwarta Fala nie chcą takiej edukacji!

Cyber Marian i Czwarta Fala nie chcą takiej edukacji!

Produkcje Cyber Mariana zawsze zaskakują nas swoją pomysłowością. Nie inaczej było dziś, gdy na kanale twórcy pojawił się materiał pt. "NIE CHCĘ TAKIEJ EDUKACJI". Tym razem, film niesie ze sobą pewne istotne przesłanie.


Najnowsza produkcja Cyber Mariana, która powstała przy współpracy z "Czwartą Falą, to nic innego jak cover znanego utworu Pink Floyd pt. "Another Brick In The Wall", który miał na celu działanie przeciwko szkolnej opresji i przemocy nauczycielskiej w czaszach, gdy został nagrany. Cover Cyber Mariana ma natomiast przedstawić negatywną stronę tego, co dzieje się w dzisiejszych szkołach - u nas w Polsce. Tytułowy zwrot "nie chcę takiej edukacji!" odnosi się do znanej każdemu zasady, na której opierana jest większość przedmiotów podczas naszej nauki, czyli tzw. "3xZ - zakuć, zdać, zapomnieć".

Cyber Marian w komentarzu pod materiałem wyjaśnił jak widzi problem ze swojej strony oraz przeprosił wszelkich zdołowanych utworem przed rozpoczęciem roku szkolnego, który zbliża się wielkimi krokami.
Z góry przepraszam jeśli kogoś zdołuję przed rozpoczęciem roku szkolnego :) ale chciałem w sposób trochę artystyczny pokazać pewien problem, który trwa już od wielu wielu lat. Ja od urodzenia byłem artystą i takie przedmioty jak Matematyka, fizyka czy chemia nigdy nie były moją mocną stroną.

Produkcję o której piszemy, obejrzycie poniżej:Po jej obejrzeniu, trzeba przyznać, że nie tylko sama strona artystyczna i przekaz utworu robi robotę. Materiał wideo został zrealizowany na bardzo wysokim poziomie, którego mogliśmy spodziewać się po Cyber Marianie. Teledysk kręcony był 3 dni w Róży Wiatrów oraz na terenie Muzeum Kolejnictwa w Węgorzewie. Główną rolę nauczyciela zagrał natomiast Bartek Milewski - pomysłodawca i organizator Regat YouTuberów. Brawa dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.