Cyber Marian ruszy w trasę rowerem w szczytnym celu!

Cyber Marian ruszy w trasę rowerem w szczytnym celu!

Rak to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób na świecie, z którą  zmaga się kilkaset milionów ludzi na całym świecie. Kilka lat temu w Polsce odnotowano 126 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory i stwierdzono ponad 91,5 tysiąca zgonów z tego powodu. Jednakże z rakiem można walczyć, a nawet z nim wygrać, co udowodnił Cyber Marian.


Cyber Marian - na co dzień uśmiechnięty, pełny pomysłów chłopak, który w swoim życiu osiągnął ogromne sukcesy. Mowa tu nie tylko o samych dokonaniach związanych z YouTube oraz swoimi pasjami, ale przede wszystkim z własnym zdrowiem. Tuż po jego studniówce wykryto u niego chłoniaka Hodgkina (choroba nowotworowa układu chłonnego). Właśnie wtedy rozpoczęła się "walka o życie". Po dwóch przeszczepach autologicznych  szpiku, niezliczonych chemioterapiach i leczeniach, Marian mógł spokojnie wrócić do domu ciesząc się z wygranej walki. Więcej na ten temat opowiedział w swojej książce "Dziś tak bardziej", do której przeczytania serdecznie Was zachęcamy.Nic więc dziwnego, że po takim przeżyciu chce się odwdzięczyć swoim wsparciem. Dlatego też wraz z Fundacją "Pokonaj Raka" wyrusza w długą, bo aż 370 kilometrową trasę rowerową, która ma na celu pokazać, że z tą chorobą można wygrać. Start w piątek 3. sierpnia o godzinie 10:00 spod Białostockiego Centrum Onkologii. Celem maratonu nie tylko będzie wspieranie osób aktualnie zmagające się z nowotworem, ale również zachęcanie wszystkich, do profilaktycznych badań. Oczywiście na miejscu będzie możliwość spotkania twórcy, rozmowy z nim, a także przybicia symbolicznej piątki na dalszą podróż.
Na całej trasie uczestnicy będą zachęcać mieszkańców do profilaktyki. Poprzez pozytywną energię i doświadczenie udowadniają, że rak to diagnoza, a nie wyrok. Tak naprawdę sam możesz zadbać o swoje zdrowie. Poprzez aktywność, zdrowe odżywianie, badania kontrolne stosowne do wieku oraz pozytywne nastawienie.

Warto również wspomnieć, że honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki, którzy niejednokrotnie zasłynęli w światowym kolarstwie. Poza nimi, w wydarzeniu udział weźmie także wielu pacjentów onkologicznych, którzy podobnie jak Cyber Marian wygrali walkę z rakiem. Warto również wspomnieć, że uczestnicy będą mieli ze sobą "SPOT", który informować będzie o ich aktualnym położeniu. Dzięki temu każdy będzie mógł dołączyć się do maratonu i wesprzeć rowerzystów. Gorąco zachęcamy was do śledzenia tego przedsięwzięcia oraz udziału w nim, jeśli tylko macie taką możliwość.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.