YouTuberowi grozi więzienie za nauczenie psa obraźliwego gestu

YouTuberowi grozi więzienie za nauczenie psa obraźliwego gestu

YouTuber znany pod nazwą Count Dankula został uznany za winnego przestępstwa i grozi mu kara więzienia za to, co znalazło się na jego kanale na YouTube. Ale nie to jest w tym wszystkim najbardziej szokujące. 


YouTuber nauczył psa, żeby podnosił swoją przednią łapę, gdy on wypowie komendę "Sieg Heil" oraz ekscytował się na wieść o zagazowaniu Żydów. Nagranie było udostępnione już w 2016 roku na YouTube i było obejrzane aż 3 miliony razy. Od tego czasu toczy się sprawa nieodpowiedzialnego 30-latka.Marcus tłumaczy, że jego celem było wkurzenie jego dziewczyny i zamienienie psa w najmniej słodkie stworzenie, o jakim można sobie pomyśleć. Cóż, chyba udało mu się to z nawiązką.

YouTuber został uznany za popełnienie przestępstwa nienawiści i może trafić za to do więzienia. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadnie 23 kwietnia.

Szeryf Derek O'Carroll powiedział w sądzie, że:
Oskarżony wiedział, że jego materiał był obraźliwy i wiedział, dlaczego taki był. Powinien też wiedzieć, że to będzie bardzo obraźliwe dla wielu Żydów.

YouTuber prawdopodobnie nie spodziewał się aż tak wielkich konsekwencji swoich czynów. Powinien on jednak wykazać się odrobinę większą wyobraźnią i empatią w stosunku do wszystkich Żydów i ich rodzin.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.