Chcesz cofnąć wysłaną wiadomość? Być może będzie taka możliwość

Chcesz cofnąć wysłaną wiadomość? Być może będzie taka możliwość

Zapewne wiele byście oddali za możliwość cofnięcia wysłanych wiadomości. Z czasem może stać się to większym pragnieniem niż samo cofnięcie czasu. Właściciele Facebooka być może w pewnym stopniu spełnią marzenia wszystkich utrapionych dusz, będących na kacu moralnym.


Ale jak to zawsze bywa jest kilka "ale". Przede wszystkim nic takiego nie jest pewne, ale trwają testy tej funkcji. W pierwszej połowie tego roku wypłynęła informacja, że z serwerów Facebooka zostały usunięte stare wiadomości wysłane przez Marka Zuckerberga i kilku jego pracowników, ale oczywiście szary użytkownik nie jest w stanie tego zrobić.

Później serwis zapowiedział wprowadzenie tej funkcji, ale nie było wiadomo nic nowego na ten temat. Nareszcie jednak poznaliśmy odrobinę więcej szczegółów.

Zostały zaprezentowane screeny, które pokazują, jak funkcja miałaby działać. Cofanie wiadomości najwidoczniej miałoby być możliwe, ALE tylko w przypadku tych wiadomości, które wysłaliśmy, jednak nie zostały jeszcze dostarczone. Oznacza to, że chcąc cofnąć wysłaną wiadomość będziemy musieli się pospieszyć i zrobić to, zanim nasz rozmówca ją odbierze. Ilość czasu na zrobienie tego i zarazem szanse powodzenia wydają się zatem po prostu losowe.

Oto jak miałoby to wyglądać:Jak widać wystarczyłoby jedynie "przytrzymać" daną wiadomość i skorzystać z opcji "Nie wysyłaj". Oczywiście nie wiadomo kiedy i czy opcja dostępna będzie dla wszystkich. Do tego czasu najlepiej skorzystać z jedynego skutecznego zabezpieczenia przed wysłaniem niechcianej wiadomości - rozumu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.