W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Wielu ludzi ze środowiska gamingowego często szuka w różnych grach video odniesień do naszego kraju. Bywa, że jest to jakaś postać o polsko brzmiącym nazwisku, napis w naszym języku czy po prostu barwy narodowe. Dlatego wszystkich polskich graczy ucieszy fakt, że najnowsza odsłona Call of Duty o podtytule World War II dostanie dodatek, który inspirowany jest polskimi członkami ruchu oporu!


Dodatek zatytułowany The Resistance dostępny będzie w ramach specjalnego wydarzenia, które będzie trwać od jutra tj. 23 stycznia, aż do 27 lutego. W tym czasie staniemy się polskimi członkami Ruchu Oporu, a co za tym idzie, będziemy prowadzić batalię wszystkimi dostępnymi dla tej Dywizji środkami. Dostępny będzie m.in. zestaw z nożem taktycznym do walki w zwarciu oraz, co szczególnie istotne, organizowane będą tzw. polskie zrzuty wsparcia, które będą zawierać zarówno broń, mundury jak i inne niezbędne na placu boju przedmioty, które z pewnością zainteresują każdego gracza. Wróci także tryb demolki. Oczywiście wszystko w pełni za darmo na wszystkich dostępnych platformach. Do sieci trafił już specjalny zwiastun, który zawiera i wyjaśnia wszystkie ważne dla wydarzenia kwestie.Wszystko reklamuje płatny już dodatek o tym samym tytule, który zawita na nasz sprzęt 30 stycznia - początkowo na PS4, a na PC i Xbox One nieco później.  Ten z kolei wprowadzi chociażby nowe mapy do trybu multiplayer czy rozwinie kooperacyjny tryb Nazi Zombies. Jakkolwiek by nie patrzeć, naprawdę jest na co czekać!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.