Clifford – wielki czerwony pies trafi na ekrany kinowe

Clifford – wielki czerwony pies trafi na ekrany kinowe

„Cześć! Jestem Emily Elisabeth. A to jest Cliford — mój wielki, czerwony pies”. Któż z nas choć raz nie oglądał animowanego serialu o przygodach czworonoga? Dla wielu jest to bajka z dzieciństwa, którą bardzo miło się wspomina. Dzisiaj otrzymaliśmy zapowiedź, że Clifford pojawi się już w przyszłym roku w pełnometrażowej produkcji.


Po raz pierwszy sentymentem zawiało w 2016 roku. Produkcją aktorskiego filmu o czerwonym psie było wtedy zainteresowane studio Universal. Lata minęły, a za realizację pomysłu zabrał się kto inny — pierwszy teaser filmu wypuścił Paramount Pictures.Wspomniana bajka o Cliffordzie była emitowana w Polsce na kanałach MiniMini+ oraz TVP 3. Oryginalnie serial puszczano w latach 2000-2003.

Na dużym ekranie spodziewamy się zobaczyć dziewczynkę Emily Elizabeth Howard, wszystkich czworonożnych przyjaciół — Maca, Cleo i T-Bone'a — oraz oczywiście Clifforda, który zjawił się w poniższym teaserze:Wstępnie film pojawi się pod koniec 2021 roku. Będzie to live-action z prawdziwymi aktorami oraz CGI. Wszystko wskazuje więc na to, że Clifford upodobni się do tegorocznego Sonica — a to, jak dobrze wiemy, niekoniecznie zwiastuje pozytywny odzew fanów.

No właśnie. Pod opublikowanym teaserem nie zabrakło obelg rzuconych konkretnie w warstwę wizualną olbrzymiego psa. Pojawiły się komentarze typu: „Clifford powinien pójść na terapię Sonica”.

Wprawdzie, aby móc to realnie ocenić, najpierw musimy poczekać na dłuższy zwiastun filmu. A w międzyczasie — wszystkim spragnionym sentymentu polecam puścić sobie ulubioną piosenkę.


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.