Ciri w serialu Wiedźmin grana jednak przez Polkę?

Ciri w serialu Wiedźmin grana jednak przez Polkę?

Kilka dni temu wśród znacznej części użytkowników oczekujących na tytułową produkcję porządnie zawrzało. Wszystko ze względu na plotki dotyczące ogłoszenia castingu na dziewczynę, która mogłaby zagrać postać Ciri. Mamy dobre wieści.


Zapewne pamiętacie ostatnie wydarzenie związane z "netfliksową" opowieścią o białowłosym odmieńcu. W sieci zamieszczone zostało bowiem ogłoszenie, według którego postać Ciri ma być zagrana przez osobę o niezbyt słowiańskiej urodzie. Większości fanom taka informacja oczywiście niezbyt przypadła do gustu, co można było zauważyć w licznych dyskusjach związanych ze sprawą. Okazuje się, że być może wzburzenie było zupełnie niepotrzebne.

W sieci pojawiło się mnóstwo memów wyśmiewających casting na postać Ciri


Na portalu Reddit powstał bowiem wątek, w którym moderatorzy działu o Wiedźminie podzielili się ciekawymi informacjami. Według nich serialowa Ciri ma być biała oraz być Polką, a casting na nią odbywa się właśnie w naszym kraju. Wieści te podobno są sprawdzone, a ich źródło anonimowe.

To jednak nie wszystko. Zdaniem twórców tematu, zdjęcia do produkcji mają odbywać się także poza granicami Europy - między innymi w RPA. Nie można oczywiście przyjmować podanych informacji jako w pełni prawdziwe.

Należy zachować pewną dozę dystansu, gdyż równie dobrze wszystko to może okazać się niezłym kłamstwem. Nie da się ukryć jednak, że większość fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego po cichu liczy, aby wizja przedstawiona w opisanym wątku się spełniła.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.