Nowy film na kanale Ciekawe Historie cieszy się ogromną popularnością

Nowy film na kanale Ciekawe Historie cieszy się ogromną popularnością

Materiał o powodzi, która miała miejsce w 1997 roku cieszy się ogromną popularnością na kanale Ciekawe Historie. Został odtworzony już ponad milion razy w zaledwie kilka dni. 


Lipiec 1997 roku był tragicznym miesiącem dla części Polaków. Miała bowiem wtedy miejsce tzw. powódź tysiąclecia, która nawiedziła południową i zachodnią partię naszego kraju. Wskutek tej sytuacji zginęło około 56 mieszkańców Polski, a straty materialne oszacowano na 3,5 miliarda dolarów amerykańskich.

Temat ten głęboko utkwił w świadomości rodaków i przypomina się o nim każdego roku - czy to za sprawą filmów dokumentalnych, czy też wydarzeń rocznicowych. Teraz o katastrofie powstał nowy materiał wideo, jego twórcą jest Tomek Czukiewski, osoba odpowiedzialna za kanał Ciekawe Historie.

Film ujrzał światło dzienne kilka dni temu i dosyć szeroko rozniósł się po polskim internecie. Kilkadziesiąt godzin wystarczyło, by klip dokumentalny został obejrzany przez milion osób, co bez wątpienia jest świetnym wynikiem.Sam materiał także jest niczego sobie - w interesujący sposób przedstawia przyczyny, skutki wydarzeń z 1997 roku. Dodatkowo Tomek skontaktował się z szeregiem osób będących wtedy u władzy, dzięki czemu film zyskuje na wiarygodności i rzetelności.

Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji go oglądać, to gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości.

 

Oglądaliście już materiał o powodzi tysiąclecia? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.