"Chwała Jezusowi" nową reakcją na Facebooku?

Na Facebooku wprowadzane są coraz to nowsze reakcje, które z czasem zostają usuwane. Nie tak dawno mogliśmy używać kwiatka z okazji Dnia Mamy, a obecnie możemy okazywać pod postami i w komentarzach dumę tęczą. Co byście powiedzieli jednak na reakcję "Chwała Jezusowi"?
Kilka dni temu ogłoszono, że pewna grupa osób domaga się wprowadzenia na Facebooku nowego przycisku reakcji Chwały Jezusa, aby w jakiś sposób ukazać solidarność z wiarą chrześcijańską. Lipiec zapowiedziany został bowiem jako Miesiąc Dumy Chrześcijańskiej, dlatego też możemy spodziewać się niedługo szczególnej aktywności Chrześcijan na tym portalu społecznościowym. Użytkownicy mieliby posiadać możliwość ozdobienia swoich zdjęć profilowych specjalną ramką o tematyce religijnej, a także wysyłania specjalnych naklejek na Messengerze.Z inicjatywą wprowadzenia przycisku wystąpiła redakcja magazynu "Babylon Bee". Jak donosi Barbara Collins, wiceprezes projektu Facebookowego “Honor Christianity”:
"Facebook jest dumny z dumy niezliczonych chrześcijańskich użytkowników, a także wspólnoty chrześcijańskiej jako całości. Wierzący w Jezusa Chrystusa pozytywnie wpłynęli na świat w skali kolosalnej od 2000 lat i nadal robią to codziennie. Chcemy wyrazić naszą solidarność z chrześcijanami na całym świecie i naszym szacunkiem dla ich przekonań i tradycji ".

Wiele osób uważa, że pomysł wprowadzenia reakcji z okazji Miesiąca Dumy Chrześcijańskiej nie jest możliwy. Spowodowane jest to głównie polityką zagraniczną, która sceptycznie podchodzi do tego tematu. O tym czy plan zostanie wdrożony w życie dowiemy się już wkrótce.

Co sądzicie o tej propozycji? Piszcie!


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.