Twórcy kanału

Twórcy kanału "Chłopaki w podróży" ze zbiórką na remont szkoły w Afryce

Ekipa "Chłopaki w podróży" postanowiła zorganizować szlachetną zbiórkę charytatywną. Celem akcji jest zebranie co najmniej 10 tys. złotych na remont szkoły w Afryce, a dokładniej - w Gambii. 


Twórcy kanału "Chłopaki w podróży" od kilku lat nagrywają materiały ze swoich podróży. Za cele wypraw obierają raczej niestandardowe miejsca, których nie sposób szukać w chociażby przewodnikach turystycznych. Ich środkiem transportu jest bus Volkswagen Transporter T4.

W marcu 2019 roku, chłopaki odwiedzili Gambię, byłą kolonię brytyjską. Jest to najmniejszy kraj kontynentalnej Afryki i zarazem jedno z najsłabiej rozwiniętych państw świata. Znaczna część tamtejszego społeczeństwa nie ma swobodnego dostępu do edukacji.

Wiele szkół znajduje się w opłakanym stanie, a pieniędzy na ich remonty ciągle brakuje. Pomóc nieco naprawić ten stan postanowili właśnie twórcy kanału "Chłopaki w podróży". Podczas swojej wycieczki odwiedzili placówkę "Mec-Sac", która zarządzana jest przez Hainego - Niemca. Mężczyzna w latach 90-tych przybył do Afryki i w budynku warsztatu samochodowego otworzył placówkę oświatową.Szkoła oferuje Gambijczykom darmową naukę fachu - po zakończeniu specjalnego kursu uczeń otrzymuje specjalny zestaw narzędzi i komputer, po czym może otworzyć własny warsztat samochodowy.

Na wszystko brakuje jednak pieniędzy. Założyciel szkoły nie ma funduszy na narzędzia, półki czy po prostu zwykły remont. W celu pomocy założona została specjalna zbiórka, którą można wesprzeć dowolną kwotą pod TYM linkiem. W momencie pisania artykułu udało się zebrać niemalże 6 tys. złotych z zakładanych 10 tys. złotych.

 

Co sądzicie o akcji "Chłopaków w podróży"? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.