Chiny: próbowała przemycić kilkaset procesorów w sztucznym brzuchu ciążowym

Chiny: próbowała przemycić kilkaset procesorów w sztucznym brzuchu ciążowym

W mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o nietypowych próbach przemytu. Coraz częściej dotyczą one elektroniki, a dokładniej procesorów, które charakteryzują się nie tylko wysoką ceną, ale także cłem. Ostatnie z takich zdarzeń jest o tyle interesujące, że pewna kobieta procesory postanowiła schować w... fałszywym brzuchu ciążowym.


Do zdarzenia doszło w Chinach, gdzie młoda kobieta z Makaku próbowała przemycić 202 procesory Intel oraz 9 iPhone'ów do miasta Zhuhai w prowincji Guangdong. Kobieta kilkaset sztuk procesorów oraz kilka telefonów schowała w sztucznym brzuchu ciążowym. Sprzęt zawinęła wcześniej w folię spożywczą, a całość przykleiła do brzucha specjalną taśmą.

Młodą kobietę złapano na przejściu granicznym w Gongbei, gdy zauważono, że zachowuje się w podejrzany sposób. W ten sposób zwróciła uwagę celników, którzy postanowili ją przeszukać i zadać pytania o rzekomą ciążę.Według informacji Chińskiej Służby Celnej, łączna wartość skonfiskowanego sprzętu mogła wynosić nawet 400 tysięcy złotych. Kobieta podejrzana o przemyt może teraz spodziewać się konsekwencji wynikających ze złamania prawa, a te mogą być niemałe.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.