Znani cheaterzy w finale Mistrzostw Świata w Fortnite

Znani cheaterzy w finale Mistrzostw Świata w Fortnite

3 maja tego roku Damion „XXiF” Cook i Ronald „Ronaldo” Mach zostali ukarani 14-dniowym banem za oszukiwanie podczas eliminacji do turnieju  Fortnite: Battle Royale. Kara była jednak zbyt krótka, bo po jej upływie udało im się od razu wrócić do gry po to, by zakwalifikować się do finału.


XXiF i Ronaldo zostali ukarani, gdy okazało się, że wykorzystali przyjaciół, którzy specjalnie podkładali się cheaterom, zapewniając im darmowe punkty za eliminacje podczas każdej rundy. Po upływie 14 dni zbanowania, gracze powrócili do gry i dostali się do jej finału, w którym gwarantowana minimalna nagroda to aż 50 tysięcy dolarów.Swojego buntu spowodowanego zaistniałą sytuacją nie kryją uczciwi gracze Fortnite. Z pewnością oczekiwali lepszej reakcji ze strony Epic Games, które zdaje się być ślepe wobec poczynań ewidentnych oszustów.

Kto wie, być może przyszłe zawody zostaną całkowicie zdominowane przez cheaterów, jeśli podobne sytuacje wciąż będą tak rozwiązywane?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.