Charytatywny stream Mateusza Spysińskiego - twórca zebrał ponad 25 tys. złotych!

Charytatywny stream Mateusza Spysińskiego - twórca zebrał ponad 25 tys. złotych!

Akcje charytatywne cieszą się w internecie niezwykle dużą popularnością - chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem przez użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku twórców na YouTube, którzy wykorzystując swoją popularność często wspierają różne szczytne cele chociażby poprzez charytatywne transmisje na żywo. Okazuje się, że YouTuber bez wielkiej widowni również może dużo zdziałać.


Mowa tutaj oczywiście o Mateuszu Spysińskim, który ponad tydzień temu zorganizował na swoim kanale wyjątkowy, trwający pięć godzin, stream. Mateusz w momencie trwania tej transmisji posiadał na swoim kanale mniej niż 40 tys. subskrypcji, lecz w żadnym wypadku nie przeszkodziło mu to w zebraniu naprawdę sporej sumy pieniędzy. Każda zostawiona łapka w górę liczyła się jako wpłata złotówki, subskrypcja jako dwa złote, natomiast jakakolwiek dotacja mnożona była razy dziesięć. W ten sposób udało się twórcy zebrać ponad 26 tysięcy złotych! Całą transmisję możecie prześledzić poniżej.Wczoraj natomiast światło dzienne ujrzał materiał podsumowujący całą akcję. Mateusz opisał w nim skrótowo przebieg całej transmisji oraz poinformował na jaki cel przeznaczone zostaną zebrane pieniądze. Początkowo myślał o jednym, konkretnym dziecku, lecz koniec końców kwota została podzielona na różne fundacje pomagające ludziom w potrzebie. W klipie nie zabrakło oczywiście także podziękowań dla anonimowego patrona, który wsparł całe przedsięwzięcie dużą sumą, co sprawiło, że finał wydarzenia jest aż tak wielki.Pod powyższym filmem pojawiła się masa komentarzy, w których widzowie Mateusza dziękują mu za tą wspaniałą akcję. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka, naszym zdaniem, chwytających za serce.
Jejku, aż ciepło na sercu się robi gdy taka wielka suma została zebrana. Rodzice tych dzieci, będą cieszyć się jak cholera. Szacun Mati i tajemniczemu patronowi <3

Aż mi się serducho cieszy,gdy widzę osoby,które chcą pomagać,pomoc to super sprawa i tak jak zawsze mówisz,sam uśmiech osoby,której pomożemy jest nagrodą :)

To co robisz jest cudowne. Jesteś cudownym człowiekiem, pamiętaj o tym ❤

W materiale wspomniano również o naszym portalu. Cenimy każdą akcję, która ma na celu pomoc drugiemu człowiekowi - nie gra tutaj roli zupełnie kto ile ma subskrypcji. Nie usłyszeliśmy o tej transmisji w momencie jej trwania, co jest powodem dlaczego artykuł nie pojawił się wcześniej. Tak czy inaczej gratulujemy wspaniałego wyniku! Mamy nadzieję, że tego typu akcje na YouTube będą pojawiały się częściej, a my postaramy się je przekazać wam jak najszybciej. Wszystko po to, aby wspomóc tego typu inicjatywy jeszcze większym zasięgiem.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.