CEO YouTube zawita do Polski na 100-lecie niepodległości

CEO YouTube zawita do Polski na 100-lecie niepodległości

100 - lecie niepodległości to bardzo ważne święto, a na jego obchody przylecieć do Polski postanowiła sama Susan Wojcicki! Szefowa YouTube pojawi się w naszym kraju już w poniedziałek i spotka się z najważniejszymi osobami w państwie.


12 listopada w poniedziałek Susan Wojcicki spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. CEO YouTube ma wziąć udział w dyskusji na temat "przyszłości polskich innowacji". Dodatkowo, Wojcicki ma wziąć także udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim w Warszawie.Nic dziwnego, że CEO postanowiła złożyć nam wizytę. Wojcicki posiada polskie obywatelstwo, a rodzina jej ojca pochodziła właśnie stąd. Jej dziadkiem był Franciszek Wójcicki, który wraz z żoną Janiną Wójcicki i jej synem (ojcem szefowej portalu) w 1948 roku opuścili Polskę i wyjechali do USA. W marcu 2017 roku Susan Wójcicki odnowiła polski paszport, tym samym uzyskując polskie obywatelstwo.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.