Dlaczego CEO YouTube uruchomiła kanał na YouTube?

Dlaczego CEO YouTube uruchomiła kanał na YouTube?

Kilka tygodni temu byliśmy świadkami rozpoczęcia własnej działalności na YouTube przez dyrektora generalnego - Susan Wojcicki. Mimo iż w branży i na swoim stanowisku Susan pracuje od długiego czasu, to dopiero teraz postanowiła zająć się własnym kanałem.


Pierwszy materiał na kanale Susan został opublikowany dokładnie 3 tygodnie temu. Możemy usłyszeć w nim wiele porad odnośnie do prowadzenia własnego kanału na YouTube. Porady prezentowane są przez najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi Eh Bee Family, AmazingPhil, The Rock, MattyBRaps czy Inanna Sarkis. Film spotkał się z dużą krytyką, gdyż liczba łapek w dół jest aż 7,5 razy większa niż w górę. Mimo tego CEO YouTube'a nie zaprzestała swojej nowej działalności.


Tydzień temu Susan wrzuciła drugi film na swój kanał. Dowiadujemy się w nim, że Susan publikowała już wcześniej materiały na swoim kanale, jednakże pozostają one prywatne i niedostępne. Do tworzenia ogólnodostępnych filmów zainspirowali ją jej subskrybenci, których obecnie jest około 27 tysięcy. Ponadto, przedstawiła trzy główne powody rozpoczęcia nowej działalności:
  • Budowanie relacji z twórcami i łączenie się z ich społecznością (tu warto wspomnieć, że w ramach spotkań z nimi Susan odwiedziła Warszawę, w której spotkała się z kilkoma znanymi polskimi YouTuberami);

  • Rozpoczęcie własnej serii o nazwie 2×2 @ HQ, w której Susan będzie odpowiadała na pytania zadawane przez gwiazdy odwiedzające siedzibę YouTube;

  • Testowanie nowych produktów, by mieć lepszy pogląd na społeczność.Jak sama pani dyrektor podkreśla, postrzeganie YouTube'a oczami twórcy to całkowicie inne doświadczenie. Jest wiele spraw, które dotyczą tylko YouTuberów i to właśnie o nich chciała się przekonać. Głównym celem Susan jest budowanie lepszej platformy. Dodatkowo zapowiada również, że w następnych materiałach na jej kanale postara się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.