CEO Samsunga rezygnuje ze stanowiska! Kto zajmie jego miejsce?

CEO Samsunga rezygnuje ze stanowiska! Kto zajmie jego miejsce?

Wielka korporacja, jaką jest Samsung przeżywa swego rodzaju kryzys w wewnętrznych strukturach. Swoją rezygnację ze stanowiska ogłosił właśnie CEO tejże firmy.


Kwon Oh-hyun, dyrektor generalny Samsung Electronics, przestanie pełnić swoją funkcję w marcu przyszłego roku. Przestanie być tym samym także członkiem zarządu oraz CEO Samsung Display. Swoją decyzję komentuje w ten sposób: „Skonfrontowaliśmy się z niespotykanym wcześniej kryzysem i myślę, że to czas, by firma zaczęła od nowa, z młodym przywództwem

Możemy domyślać się, że ten "kryzys" to aresztowanie na pięć lat prezesa Samsunga Lee Jae-yonga, który został skazany za branie łapówek. Korporacja jeśli chodzi o finanse trzyma się naprawdę świetnie - trzeci kwartał tego roku przyniósł trzykrotnie większe zyski aniżeli ten sam okres w zeszłym roku.
Kwon Oh-hyun

Kwon Oh-hyun pracował w firmie Samsung od 1982 roku. Myślicie, że zmiana na stanowisku kierowniczym niesie za sobą rewolucję w Samsungu? Jak wpłynie to na branżę technologiczną? To wszystko prawdopodobnie sprowadza się do najistotniejszego pytania - kto zajmie miejsce Kwon Oh-hyuna?


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.