CEO Pornhuba zrezygnował ze stanowiska

CEO Pornhuba zrezygnował ze stanowiska

W ostatnich dniach do sieci trafił raport The New Yorker, który zdradził szereg niedociągnięć związanych z moderacją treści na platformie Pornhub. W związku z aferą, ze swoich stanowisk ustąpił właśnie CEO platformy oraz jej dyrektor operacyjny.


Pornhub jako serwis dla dorosłych od kilku lat był regularnie krytykowany za słabą moderację. Na platformie dostępne były treści, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć, w tym materiały z osobami nieletnimi lub filmy przedstawiające napaści na tle seksualnym. W ubiegłym roku serwis zmienił swoją politykę, wobec czego usunięto większość materiałów z platformy. Pomimo tych działań, w ostatnich dniach do sieci trafił kolejny raport przedstawiający fakt, że firma dopatrzyła się karygodnych niedociągnięć jeśli chodzi o zarządzanie oraz moderację treści. Kilka dni po tym artykule, ze swoich stanowisk zrezygnował Feras Antoon (prezes zarządu Pornhuba) oraz David Tasillo (dyrektor operacyjny Pornhuba). Rzecznik firmy stwierdził, że odejścia były planowane już na początku tego roku, jednak większość osób jest pewna, że na tę decyzję wpływ miał ostatnio nagłośniony artykuł śledczy na temat działań serwisu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.