CDA przejmuje prawa do Kapitana Bomby

CDA przejmuje prawa do Kapitana Bomby

Wszystkie odcinki popularnego serialu animowanego Kapitan Bomba przeszły właśnie w ręce spółki CDA S.A. Właściciele popularnego portalu przejęli autorskie prawa majątkowe od 4Fun Media S.A.


Kapitan Bomba to jeden z popularniejszych polskich seriali animowanych ostatnich lat. Do tej pory produkcja doczekała się 9 głównych sezonów (164 epizodów), spin-offu Laserowy gniew dzidy (10 epizodów) oraz filmów Kutapokalipsa i Zemsta Faraona - do wszystkich produkcji prawa miała spółka 4Fun Media S.A. Teraz się to zmieniło.Wszystko bowiem za sprawą zawartej właśnie umowy z CDA S.A., na mocy której właściciele portalu zyskali pełne prawa do Kapitana Bomby. Został im powierzony także sklep z gadżetami związanymi z serialem, a także profil produkcji na Facebooku. Co to oznacza?

Nie do końca wiadomo. Rzecznik prasowy CDA stwierdził, że spółka chce "tchnąć w projekt nowe życie". Na ten moment niewiele się zmieniło - Kapitana Bombę nadal można oglądać zarówno na YouTube, jak i na portalu cda.pl. Co jednak ciekawe, osoby opłacające abonament CDA Premium otrzymają wszystkie odcinki serialu w wyższej jakości oraz bez cenzury.

 

Co sądzicie o przejęciu praw do Kapitana Bomby? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.