Twórcy Wiedźmina mówią o mikropłatnościach w swojej nowej grze

Twórcy Wiedźmina mówią o mikropłatnościach w swojej nowej grze

Wiedźmin 3: Dziki Gon to prawdopodobnie jedna z najlepszych polskich produkcji na rynku gier wideo. Studio CD Projekt RED odpowiedzialne za Wiedźmina przygotowuje się do wydania swojego kolejnego wielkiego tytułu, czyli Cyberbunk 2077. Po drodze polskie studio musi jednak zmierzyć się z zarzutami i obawami graczy.


Ostatnia głośna afera z mikropłatnościami w Star Wars. Battlefront 2 wzbudziła duży niepokój wśród graczy. Gracze na całym świecie zaczęli się zastanawiać, czy teraz wszystkie gry będą skażone mikropłatnościami, które skutecznie psują rozgrywkę? Tego typu obawy zostały wysunięte pod adresem najnowszej gry Cyberpunk 2077, za którą odpowiedzialne jest polskie CD Projekt RED. Tutaj możecie obejrzeć film, którego twórcy dzielą się swoimi obawami dotyczącymi mikropłatności w Cyberpunk 2077:Powyższy film został "zatweetowany", a polski deweloper nie czekał długo z jasną odpowiedzią:Tłumacząc na polski odpowiedź CD Projekt RED:
Nie martwcie się. Mając na myśli CP2077, przypomnijcie sobie Wiedźmina 3 - wielki świat dla jednego gracza z historią RPG. Bez ukrytych haczyków, dostajecie to, za co zapłaciliście - bez ściemy, czysta rozgrywka tak jak w Dzikim Gonie. Chciwość zostawiamy innym.

Komunikat od polskiego dystrybutora z pewnością ucieszy wszystkich graczy na świecie i pozytywnie wpłynie na ich nastroje. Bardzo nas cieszy, że polskie studio zachowuje zdrowy rozsądek i kontynuuje swoją przyjazną politykę graczom. Premiera gry przewidziana jest dopiero na 2020 rok.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.