CD Projekt RED ma w planach nową grę w uniwersum Wiedźmina

CD Projekt RED ma w planach nową grę w uniwersum Wiedźmina

Polskie studio wiele razy stanowczo dawało graczom do zrozumienia, że nie mają oni co liczyć na czwartą część przygód Geralta z Rivii. Nowe informacje jednak dają nową nadzieję na przyszłość serii. 


Historia białowłosego odmieńca została przez CD Projekt RED całkowicie zakończona i firma nie ma zamiaru wracać do tego tematu. Bardzo możliwe (a nawet wręcz pewne) jest jednak to, że korporacja już powoli przymierza się do prac nad całkowicie nową i świeżą produkcją w wiedźmińskim uniwersum. Możemy to wywnioskować ze słów Adama Kicińskiego, prezesa Redów:
Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.

Chyba już wszyscy fani Wiedźmina pogodzili się z tym, że na ten moment to Cyberpunk 2077 jest oczkiem w głowie CD Projekt RED i nie ma możliwości, aby przed jego premierą pojawiły się jakieś oficjalne zapowiedzi kolejnego projektu.  Jeśli chodzi natomiast o dzień wyjścia na rynek Cyberpunka 2077, to firma ma już ustalony termin, lecz świadomie nie informuje o tym graczy z prostego powodu - nie chce aby powtórzyła się sytuacja , która spotkała Wiedźmina 3.

Zdaniem CD Projekt RED Cyberpunk 2077 ma być większym hitem od Wiedźmina 3


Zapewne część wiernych fanów Geralta chciałaby aby to on po raz kolejny grał główne skrzypce w nowej grze, lecz niestety nie mają na co liczyć - CD Projekt RED planuje rozpocząć zupełnie nowy rozdział.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.