CD Projekt przekazał 4 miliony złotych na rzecz walki z koronawirusem

CD Projekt przekazał 4 miliony złotych na rzecz walki z koronawirusem

Coraz więcej dużych firm podejmuje się różnych akcji mających pomóc w obecnej trudnej sytuacji. Poza udostępnianiem darmowych treści przez platformy z branży wideo, czy różnorakimi przecenami na gamingowe produkcje, firmy coraz częściej decydują się na pomoc bezpośrednią w formie dotacji. Na taki właśnie krok zdecydował się CD Projekt RED. 


Rozpoznawalna na całym świecie firma wpłaciła na rzecz walki z epidemią równy milion dolarów (ponad 4 000 000 pln). Połowa z tej kwoty to pieniądze należące do CD Projekt S.A., natomiast druga jej część to wkład prywatny, sfinansowany przez akcjonariuszy oraz zarząd firmy. Pieniądze zostały wpłacone na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która otworzyła specjalny fundusz na rzecz walki z koronawirusem. O dotacji, firma poinformowała w poście opublikowanym na platformie Facebook:

asdasd

CD Projekt dołączył tym samym do grona innych firm z branży technologicznej, takich jak Razer czy Tesla, które wykorzystują swoją pozycję do udzielenia bezpośredniej pomocy służbie zdrowia. Jeśli sami chcecie przyczynić się do walki z epidemią pamiętajcie, aby przestrzegać kwarantanny i stosować się do ogólnych zaleceń dotyczących higieny.  

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.