Casey Neistat sprzedał swoją aplikację telewizji CNN

Casey Neistat sprzedał swoją aplikację telewizji CNN

Casey Neistat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych YouTuberów na świecie, zapowiedział ostatnio nowy rozdział w jego twórczośći. Od kilkunastu godzin wiemy już o co chodzi. YouTuber sprzedał swoją aplikację mobilną Beme stacji CNN za... 25 milionów dolarów.


Jak ostatnio informowaliśmy na naszym portalu, Casey Neistat zakończył cykl daily vlogów. Więcej o tym przeczytacie klikając w hiperłącze.
Co to jest Beme?

Beme to prosta aplikacja, która może nam przypominać snapchata. Mimo to, między tymi dwoma apkami jest jedna, znacząca różnica. Mianowicie, podczas nagrywania ciekawego zdarzenia na Snapchacie, osoba nagrywająca ogląda całe zajście przez ekran smartfona. W Beme nagrywanie włącza się w momencie przyłożenia telefonu do klatki piersiowej, co pozwala nie angażować się za bardzo w rejestrowanie obrazu, tylko przeżywanie chwili.

neistatbemeapp
Przejęcie

Dlaczego właściwie amerykański gigant mediowy postanowił kupić Beme? Zabieg ma na celu przyciągniecie uciekających od tradycyjnych mediów młodych ludzi. YouTuber ze swoimi zespołem przekonał do korzystania z aplikacji całkiem dużą liczbę ludzi, co spowodowało zainteresowanie CNN. Kwota przejęcia jest szacowana na 25 milionów dolarów.

Teraz aplikacja zostanie zamknięta, a doświadczenie jedenastoosobowej ekipy od Beme ma zostać wykorzystane w stworzeniu podobnej w założeniach, ale bardziej spektakularnej platformy.
Casey Neistat z własnym formatem w CNN

Dodatkowo, stworzona zostanie firma medialna, którą zarządzać będzie Neistat oraz Matt Hackett - współzałożyciel aplikacji. W umowie zapisany został nowy telewizyjny format, który pojawi się latem przyszłego roku. Na czym ma polegać? Materiały mają angażować i motywować innych do korzystania z technologii CNN.

Wall street journal

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.