Canon patentuje własną kamerkę do vlogowania

Canon patentuje własną kamerkę do vlogowania

Z pewnością kojarzycie małą kamerkę DJI z wbudowanym gimbalem. Podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić Canon. Inżynierowie firmy opatentowali nowe rozwiązanie, podobną do wspomnianego konkurenta kamerkę z możliwością wymieniana obiektywów, z wbudowanym gimbalem oraz znacznie większym ekranem. 


Nowy patent Canona będzie poręczną kamerą z myślą o vlogowaniu. W uchwycie znajdzie się akumulator, a także mały ekran z podstawowymi przyciskami. Najważniejsza kwestia to jednak sama kamera 4K, która umieszczona jest na gimbalu. Co bardzo interesujące, sądząc po pierwszych infografikach, ekran będzie większy niż szerokość rękojeści i wygląda na to, że rozmiarami będzie odzwierciedlał standardowy ekran z lustrzanek Canona. To na pewno dobra wiadomość dla osób, które lubią widzieć co nagrywają w danym momencie.

Rozwiązanie opatentowane przez Canona wydaje się bardzo ciekawe i dla wielu przydatne. Coraz więcej producentów sprzętu technologicznego stawia na minimalistyczne projekty, z których coraz częściej korzystają m.in. vlogerzy właśnie. W końcu nie każdy chce dźwigać ze sobą ciężki sprzęt, by nagrać kilka urywków swojego życia codziennego. Z pewnością warto śledzić ten projekt i czekać na jego szczegóły.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.