"Cała prawda o ZWG" - YouTuberzy komentują sprawę. Jest odpowiedź ZWG!

ZWG to znany twórca (ok. 400 tysięcy subskrypcji), który na YouTube zaistniał dzięki serii produkcji "Funny Momments" ze znanymi polskimi YouTuberami w roli głównej. Już ponad rok temu zmienił swój główny kontent kanału głównie w stronę gamingu, a dokładniej CS:GO. Jak prawie u każdego twórcy, oznacza to konkursy i giveaway'e na skiny. Te jego, budziły jednak sporo kontrowersji. Teraz na jaw wyszły fakty dotyczące ich "ustawiania". To jednak nie wszystko, kolejni twórcy odnoszą się do historii ZWG i jego budzącej kontrowersje współpracy z innymi YouTuberami.


Przejdźmy jednak do szczegółów. ZWG raz na jakiś czas rozdawał skiny. 7 stycznia miał miejsce jeden z większych konkursów na jego fanpage'u, w którym do wygrania był 2x Bayonet Fade FN. Już wtedy zaczęły pojawiać się komentarze piszące o tym, że twórca ustawia rozdania skinów. Sami informowaliście nas o tym na naszym fanpage'u. Było to jednak głownie oskarżenia bez braku jakichkolwiek dowodów. Sytuacja zmieniła się po publikacji wczorajszego filmu użytkownika "kikual", w którym przedstawił on liczne dowody w postaci screenów rozmów z ZWG.
INTERESUJĄ CIE TAKIE TEMATY? KLIKNIJ TUTAJ I ZALAJKUJ NASZ FANPAGE ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWINKAMI ZE ŚWIATA YOUTUBE.

Film, od którego wszytko się zaczęło

Jeśli chodzi o twórczość "kikuala", pod koniec grudnia 2016 roku, na jego kanale pojawiły się materiały dotyczące Chatiego, Maksa i Votera - osób, które w mniejszym bądź większym stopniu zawdzięczają swój sukces Grzegorzowi. Według twórcy, wymieniona trójka oszukuje ludzi m.in. promując scamujące strony. Wcześniej "kikual" nagrał m.in. film o promowaniu kanału ZWG przez Isamu.

Wracając do wczorajszego materiału. Kikual postanowił przedstawić screeny rozmów z Grzesiem, w których to twórca rzekomo obraża widzów. Do tego widoczne jest też, jak ustawia on konkursy (tak przynajmniej wynika z fragmentu umieszczonej rozmowy - jak się teraz już okazuje, konkursy miał ustawiać Maks). Pojawia się także stosunek ZWG do byłej już ekipy - Chatiego, Maksa i Votera. Wszystko to poparte kolejnymi dowodami. Całość nagrania znajdziecie poniżej:Odpowiedź ZWG na oskarżenia

Na reakcję Grzesia nie musieliśmy długo czekać. Jeszcze tego samego dnia, na swoim fanpage'u umieścił odpowiedź na powyższy film, tłumacząc się z zarzutów. Najpierw opowiedział o tym jak rozpadła się jego ekipa, nawiązując także do ich stosunku do innych YouTuberów - w tym PompaTeamu. Wstawił także zdjęcie z wysyłki iPhone'a, na którego organizowany był rzekomo oszukany konkurs (jak się okazuje - był prawdziwy). Poniżej dodał do samego opisu liczne screeny, jako dowody prawdziwości rozdawania skinów do CS:GO dla widzów:

<post został usunięty przez ZWG>

YouTuberzy komentują sprawę

Znani twórcy, którzy doskonale znają ZWG, skomentowali jego wczorajszy post. Isamu podsumował Grzesia dając mu znak, że jest to "droga do drzwi wyjściowych z YT". Sprawdźcie sami co napisał:

<post został usunięty przez ZWG - komentarze są zatem niewidoczne>

Do tego włączył się też Nitro, publikując kolejny screen. Tym razem jest do fragment korespondencji Maksa.

<post został usunięty przez ZWG - komentarze są zatem niewidoczne>

maksScreen wstawiony przez Nitra pod postem ZWG


Film na temat tej sprawy nagrał tego samego dnia także "Ritek!", który częściowo zamieszany był w kłótnie ze znajomymi ZWG. Na końcu materiału umieścił on fragment livesterama Isamu, w którym to Szymon krótko komentuje jak zareagował na to co wczoraj wyszło na jaw.Całkiem ciekawy i rzetelny materiał nagrał na ten temat zaangażowany w sprawę Chati, który już na początku filmu powiedział, że nie ma się za osobę poszkodowaną i jego produkcja nie ma na celu przeciągnąć nikogo na swoją stronę. Ma ona według niego jedynie wyjaśnić parę rzeczy na podstawie historii pomiędzy nim, a Grzesiem. Do tej pory jest to najbardziej szczegółowy film o ZWG i ekipie w której skład oprócz niego samego wchodził jeszcze Maks i Voter. Na sam koniec, przyznał się do swoich błędów, które do tej pory popełnił. Sprawdźcie sami jego blisko 15 minutowy materiał, bo naprawdę warto.W najnowszym materiale na kanale BOXDELA także została poruszona cała ta sprawa. Michał w skrócie odniósł się do pierwszego materiału, od którego wszystko się zaczęło i jak sam mówi, dramie przyjrzy się szczegółowo już wkrótce.Nie jest to jedyna opinia BOXDELA. W komentarzu przez wcześniej przytoczonym przez nas postem ZWG, umieścił taki oto komentarz:

<post został usunięty przez ZWG - komentarze są zatem niewidoczne>

 

ZWG traci na subskrypcjach

Kanał Grzesia w szczytowym momencie subskrybowany był przez ponad 406 500 osób. Wiele osób po wczorajszych wydarzeniach, postanowiło cofnąć subskrypcję. W momencie publikowania tego wpisu, jest ich już mniej niż 403 000. Niestety, chwilę po tym jak to napisaliśmy, ZWG postanowił wyłączyć licznik subskrypcji i nie jesteśmy na ten moment w stanie odczytać jego dokładnej liczby. Jedno jest pewne, Grzegorz straci w najbliższych dniach tysiące subów i wielce prawdopodobne jest to, że pożegna się z progiem 400 tysięcy - przynajmniej na jakiś czas.

 

- AKTUALIZACJA 20:43 -


ZWG nagrał odpowiedź na to, co przedstawili wcześniej wymienieni YouTuberzy! Przyznał się do winy, biorąc odpowiedzialność na siebie. Powiedział tym samym, że ani razu nie oszukał kogokolwiek w konkursie.JEŚLI POJAWI SIĘ COŚ NOWEGO W TEJ SPRAWIE, NIEZWŁOCZNIE ZAKTUALIZUJEMY POWYŻSZY WPIS! ZALAJKUJCIE NASZ FANPAGE, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO ZE SPRAWĄ.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.