Busem Przez Świat wraca z nowym sezonem!

Busem Przez Świat wraca z nowym sezonem!

Busem przez świat to projekt zainicjowany przez parę - Olę i Karola, który jak sama nazwa wskazuje, polega na podróżowaniu po całym świecie za pomocą busa. Przez około 8 lat działalności odwiedzili 54 państwa, przyjeżdżając około 200 tysięcy kilometrów i spędzając poza domem ponad 581 dni. Tym razem za cel obrali sobie "3 Ameryki" - pierwszy etap za nimi, pora na kolejny.


Pierwszy etap wyprawy Busem przez 3 Ameryki rozpoczął się na początku lipca ubiegłego roku, a zakończył się jeszcze pod koniec września. W tym czasie Ola i Karol wraz z ekipą przejechali około 20 tysięcy kilometrów, przedzierając się przez malownicze tereny Kanady i Alaski, a przyjętym przez załogę celem było miejsce, w którym przybywa autobus Aleksandra Supertrampa (Into The Wild). Po drodze nie tylko podziwiali zapierające dech w piersiach widoki, ale również spotkali wielu ciekawych i życzliwych mieszkańców osad jak i lasów. Nawet zwierzęta, jak na przykład niedźwiedzie grizzly, ochoczo podchodziły do Polaków. Krótkie podsumowanie z pierwszej części wyprawy obejrzycie poniżej.Po udanym pierwszym etapie Ola i Karol wraz z nową ekipą (ta zmienia się co 2-3 tygodnie) wyruszają w kolejny, wymagający równie sporego zaangażowania. Ponownie jak to miało miejsce wcześniej, do przejechania mają trasę około 20 tysięcy kilometrów w około 2-3 miesiące. Tym razem na plan główny zostało wybrane USA, a dokładnie znana każdemu Route 66. Wyprawa ruszyła w czerwcu tego roku, a planowo zakończyć się ma we wrześniu. Relacja z całej podróży pojawiać się będzie na kanale Busem przez Świat codziennie o 19:00. Dodatkowo poczynania owej ekipy można śledzić też na Facebooku, Instagramie czy Snapchacie busemprzezswiat.Kolejne etapy zaplanowane na następne lata zapowiadają się równie obiecująco. Trzeci ma się odbyć w upalnym klimacie Meksyku i Ameryki Środkowej, czwarty w Brazylii i północnej części Ameryki Południowej, natomiast wyprawę Busem przez 3 Ameryki ma zakończyć ostatni, piąty etap w Argentynie i południowej części kontynentu. Do przejechania łącznie około 60 tysięcy kilometrów w mniej niż rok. Po zakończeniu kursu planowane jest wydanie kolejnej książki, w której opisana będzie cała relacja z podróży z najmniejszymi szczegółami.

Jeżeli chcecie wiedzieć, gdzie obecnie znajdują się Ola i Karol z ekipą, to zachęcamy do śledzenia ich trasy za pomocą specjalnie przygotowanego przez nich GPS, do którego link znajdziecie tutaj.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.