Nowa przeglądarka Brave zebrała 35 milionów dolarów w 30 sekund!

Nowa przeglądarka Brave zebrała 35 milionów dolarów w 30 sekund!

Brave to rozpoczynająca swoją działalność przeglądarka, która została założona przez byłego szefa Mozilli - Brendana Eicha. Kilka dni temu ukończyła obecnie wstępną ofertę monetarną, wokół której narobiło się już dużo szumu. 
Jak donoszą dane, około 60% czasu ładowania strony internetowej jest spowodowane przez reklamy. Dlatego głównym celem nowej przeglądarki jest pozbycie się tych ogłoszeń, które często przeszkadzają w korzystaniu z internetu. Browser opierać się będzie na mechanizmach ADblocka, co umożliwi blokowanie. Dodatkowo Brave ma być znacznie szybszy, bezpieczniejszy i czytelniejszy niż Chrome, Mozilla, itp. Poniżej znajdziecie film, na którym porównywane są dwie przeglądarki - Safari oraz wyżej wspomniany Brave.Inwestorzy biorący udział w ICO (Initial Coin Offerings) nabywali akcję poprzez "żetony" (The Basic Attention Token). Wytworzone zostały przez Etherum, czyli jednej z najbardziej znanych alternatyw dla krypto-waluty bitcoina. Na sprzedaży żetonów zarobiono 35 milionów dolarów w czasie pół minuty. Jeden z nabywców zakupił 20.000 tokenów o łącznej wartości 4,7 miliona dolarów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwijanie i ulepszanie Brave.
Na forach trwają obecnie dyskusje na temat nowej przeglądarki. Część osób uważa, że innowacja to doskonały pomysł, z którego na pewno będą korzystać. Pozostali uważają, że po jakimś czasie pomysł pójdzie w zapomnienie. Mimo że obecnie najczęściej używa się Chrome i Mozilli, to Brave ma jeszcze szansę, by osiągnąć sukces. Świadczyć o tym może między innymi wkład finansowy, a także starania pracowników firmy i chęć ciągłego postępu.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.