BOXDEL usunął wszystkie filmy ze swojego kanału!

BOXDEL usunął wszystkie filmy ze swojego kanału!

YouTube kontynuuje serię banów oraz strike'ów. Kolejnym pokrzywdzonym jest Michał "BOXDEL" Baron, który powziął szczególne środki w obawie o swój kanał i usunął wszystkie filmy opublikowane na przestrzeni 4 ostatnich lat.


Aktualnie na kanale Michała nie ma już żadnych materiałów, poza jednym, który tłumaczy dlaczego cały jego dorobek zniknął z platformy. Twórca niespodziewanie otrzymał ostrzeżenie za film sprzed 1,5 roku. BOXDEL domniema, że te działania na jego szkodę są związane z falą banów, o której my również pisaliśmy. Prawdopodobnie YouTube wprowadził do obiegu nowy algorytm lub filtr nadgorliwie weryfikujący nieodpowiednie treści.Taki strike ogranicza jedynie niektóre funkcje kanału, ale gdyby sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie, mogłoby to doprowadzić w ostateczności do całkowitego bana. BOXDEL w świetle możliwości wejścia w życie unijnej dyrektywy reformującej kwestie praw autorskich (tzw. ACTA 2.0) profilaktycznie usunął wszystkie filmy. Współorganizator Fame MMA spekuluje, że w niedalekiej przyszłości masowe usuwanie swoich produkcji nastąpi także u innych twórców. Być może przewidział to już Gimper przy okazji rozliczenia z przeszłością, kiedy to podjął podobny krok.

Przykre zajście BOXDEL opisał następująco:
Przepraszam, usunąłem właśnie 4 letnią pamiątkę życia. Żadne pieniądze mi tego nie zwrócą, ale wraz z ostrzeżeniem za film z 1,5 roku temu nie mogę sobie pozwolić na stratę kanału. Teraz wchodzi ACTA 2.0 - nie wiem jak ona zadziała na twórców i jak YouTube dostosuje regulamin więc po prostu wolę się zabezpieczyć i usunąć wszystko. Oczywiście ostrzeżenie prawdopodobnie zostanie mi ściągnięte, bo zostało nałożone niesłusznie, mimo wszystko za dużo stresu i nie chcę stracić kanału.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu