Boxdel udowadnia, że Internet nie jest zwyczajnym miejscem

Boxdel udowadnia, że Internet nie jest zwyczajnym miejscem

Przeciętny Kowalski odwiedzając internet nie zauważa w nim nic złego i dziwnego. Jednakże od pewnego czasu co raz więcej ludzi dostrzega, co kryje się w różnych zakamarkach sieci. A to wszystko dzięki nowej serii na kanale Boxdela.


"Trzy szokujące tajemnice internetu" pokazują, że dzisiejsza sieć jest dostępna dla wszystkich, czyli również dla ludzi czy zjawisk, które ogół postrzega za coś nienaturalnego. Przyjrzyjmy się więc z bliska temu, co możemy uświadczyć w internecie.


Pierwszy odcinek przedstawiał animację "Pet Goat", w której zawarte są m.in. przepowiednie, które powoli zaczynają się spełniać, np. umacnianie się pozycji Islamu na świecie; sztuczną inteligencję Tay, która już po dobie od założenia jej konta na Twitterze zaczęła popierać zachowania nazistowskie; aplikację My Talking Angela, która do tej pory stanowi niesamowitą zagadkę.Mity związane z aplikacją, m.in zindetyfikowanym pedofilu w oku kota, czy tajemniczej historii kilkuletniego chłopca po zaznajomieniu się z tym filmem nie powinny nas już dziwić, gdyż tą produkcją, Boxdel rozpoczął nową serię, w której obalać lub potwierdzać. będzie popularne mity i wierzenia.W drugim materiale Boxdel skupił się głównie na udokumentowanych zjawiskach paranormalnych, lecz nie zabrakło innych, równie ciekawych osób. W filmie pokazano sytuację pewnego człowieka przechadzającego się po jaskini w Nevadzie, w której to łańcuch zaczął się samoistnie poruszać; kanał Benjamina Bennetta, który codziennie o tej samej porze prowadzi czterogodzinną transmisję na żywo siedząc i uśmiechając się do kamery; kobietę nazywaną wiedźmą, która podobno raz w miesiącu w Arabii Saudyjskiej wychodzi na wieczorny spacer.Czarnoskóry Maxwell był w szkole gnębiony, a jego pasją było tworzenie lalek. Gdy zobaczył na internetowym czacie swoich oprawców, postanowił pokazać im swój najnowszy, straszny twór; "Oświecona" Karin w 2011 r. założyła konto na portalu Facebook publikując posty po jedenaście godzin dziennie, a znając odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu chemii i fizyki po prostu zniknęła; Część internetu, którą przeglądamy to mały skrawek tego, co tak naprawdę znajduje się w sieci. Depp oraz Dark Web skrywają wiele tajemnic, a tego wszystkiego dowiecie się z filmu.W Anglii krąży pogłoska, że po pewnej kondygnacji kanałów krąży potwór. Wiele ludzi próbowało obalić ten mit, jednakże został on oficjalnie uznany jako autentyczny; Na Florydzie z pewnego więzienia uciekła dwójka mężczyzn, a nagle po niej dwie osoby przebrane za postacie clownów zaczęło niszczyć ozdoby na święto Halloween; W 2011 roku w Kalifornii tamtejszy monitoring  w parku zaobserował dwie dziwne postacie, które uznano za istoty pozaziemskie;  Hiszpania słynie z pewnego miejsca zwanego "Tunelem Śmierci" w którym dziwnym trafem w bardzo krótkim czasie zginęło ponad pięćdziesiąt osób; W USA na niebie pojawiło się dziwne światło przechodzące z Kaliforni aż do Nevady. Władze potwierdziły, że to coś bardzo dziwnego. Wszystko to poniżej:Zaskakujący jest fakt, że pozornie ogólnie dostępny internet skrywa aż tyle tajemnic, o których nie mieliśmy pojęcia. O większości treści, która tam się znajduje najpewniej nigdy nawet nie usłyszymy.


A jakie Wy znacie dziwne i niewyjaśnione historie związane z internetem oraz serwisem YouTube? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.