Boxdel ujawnia tajemnice YouTuberów

Wiadomo, że Boxdel lubi szokować swoich widzów filmami, które publikuje u siebie na kanale. Nie tak dawno temu zaskoczył nas wstawiając długo wyczekiwany materiał o wynikach eksperymentu z homunkulusem, o którym możecie przeczytać tutaj. Tym razem ujawnia informacje, które większość z nas chciałaby poznać. Przedstawia nam tajemnice YouTuberów oraz samego serwisu YouTube!


Powoli. O co chodzi? Boxdel na swoim kanale zamieścił vloga, gdzie przedstawia nam 5 tajemnic twórców, a dokładnie tego jak działają na YouTube. Czego dowiemy się z materiału? Znajdziemy tam odpowiedź na największe pytanie ludzkości - Dlaczego twórcy na YouTube proszą o łapki i komentarze? Dlaczego robią interakcje z innymi osobami tworzącymi filmy? Dokładnie rzecz biorąc, dowiemy się jak działa YouTube.


Na pierwszy ogień idą polubienia. Łapki są tak naprawdę tylko jednym z czynników mających wpływ na promocję danego materiału. Najważniejsze jest uzyskanie efektu kuli śnieżnej, czyli im więcej wyświetleń, łapek, komentarzy tym większa szansa, że duża ilość osób zobaczy film, a co za tym idzie... będzie przybywać właśnie tych polubień, komentarzy czy wyświetleń.


Druga tajemnica to lokowanie produktu. Nie ważne co mówią twórcy, każdy z nich dąży do tego aby zarabiać pieniądze robiąc materiały na YouTube. Może się nam wydać, że to, co robią jest łatwe, ale ja Was zaskoczę... tworzenie filmów wcale nie jest proste i szybkie. Wymaga to bardzo dużo czasu i pracy. Nic dziwnego, że twórcy chcą na tej pracy zarabiać. Jednak wielu widzów potrafi gnoić za to YouTuberów. Zgadzam się tutaj z Boxdelem - szkoda, że nikt nie idzie do dużych stacji telewizyjnych i ich nie wyzywa za to, że mają lokują jakieś produkty. Więcej o tym usłyszycie w filmie na końcu artykułu.


Quality content. Co to takiego? To nic innego jak rozwijanie swojego kontentu wraz ze wzrostem popularności, a co za tym idzie możliwości. Boxdel przyznaje, że ani on ani nikt inny, poza Abstra, w obecnej chwili nie rozwija się proporcjonalnie do progresji swojego kanału, czyli zdobywanych widzów. Wszyscy stoją w miejscu robiąc dalej to co robili i licząc na to, że widzom to się nie znudzi. Najgorsza w tym jest scena gamingowa i nie da się tego ukryć.


Czwarta tajemnica to kontrowersje. Materiały tego typu potrafią przyciągnąć całą masę nowych widzów. Każdy lubi obserwować dramy i kontrowersje. Z tego powodu w ostatnim czasie mamy sporo kanałów o takiej właśnie tematyce. Kontent tego typu nie jest zły, jednak zachowajmy umiar i nie krytykujmy innych bez powodu.


Ostatnia, piąta już tajemnica to wizerunek. YouTuber, który chce korzystać z tajemnicy drugiej musi dbać o niego na swoim kanale.. Wiele kanałów zmieniło  swój wizerunek i nie są już tak agresywni jak kiedyś, ponieważ przez takie zachowanie byliby skończeni marketingowo. Nikt nie zaproponowałby im żadnych propozycji współpracy, żadnych reklam, a co za tym idzie nie mogliby zarabiać na tym, co robią. Boxdel przyznaje, że jego kanał jest właśnie takiego typu, do którego marketingowcy nie chcą się zgłaszać,  ma u siebie materiały kontrowersyjne.


Zerknijcie teraz na materiał, żeby dowiedzieć się dokładniej jak wygląda cała sytuacja:
Nie wszystko jest tak, jak to sobie wyobrażają widzowie. Czasami trzeba schować zazdrość do kieszeni i postawić się na miejscu danej osoby. Bycie YouTuberem to nie zabawa, a ciężka praca jak każda inna, no przynajmniej ja tak uważam i mam nadzieję, że znajdzie kilka osób, które podzielają moje zdanie na ten temat. Większości twórców należy się szacunek za to, co robią.


Co myślicie na ten temat? Czy Boxdel wyjaśnił któreś z waszych pytań dotyczących działania YouTube? Piszcie!


Jakub Romanowski


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl