BORBOBtv zbanowany na 3 miesiące!

BORBOBtv zbanowany na 3 miesiące!

Osoby, które śledzą BORBOBtv na pewno wiedzą już, że twórcy kanału przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli prowadzić transmisji na żywo. Wszystko przez bana otrzymanego w trakcie jednego ze streamów. Jak twierdzą YouTuberzy, kara została na nich nałożona bezpodstawnie, a podczas live'a nie stało się nic, co mogłoby naruszyć zasady portalu. 
Wszystko zaczęło się 2 tygodnie temu, kiedy kanał BORBOBtv otrzymał bana za rzekome szkodliwe treści, które miały pojawić się podczas transmisji. Na streamie prowadzący rozmawiał z widzami na jednej ze stron umożliwiających video rozmowę. Twórca zadbał, aby nawet przez przypadek nie pojawiły się tam żadne niedozwolone treści, przez które mógłby on mieć problemy. Niestety "kara za nic" i tak została nałożona na prowadzących kanał, a jej głównym powodem był zgłoszenia przez widzów. Po 40 minutach transmisji twórca otrzymał bana, który trwać miał aż do końca października.


YouTuberzy postanowili jednak działać i nie zostawić sprawy. Najpierw próbowali sami odwołać się od wyroku, jednak kiedy i to nie przyniosło żadnego odzewu o pomoc poproszona została sieć partnerska, której próba kontaktu z YouTube'em przyniosła podobny efekt jak wcześniejsza i również skończyła się niepowodzeniem. Odpowiedź od platformy pojawiła się dopiero po dwóch tygodniach. Dzięki otrzymanemu mailowi twórcy dowiedzieli się, że ich film został przeanalizowany i zasługuje na bana.

Na kanale BORBOBtv nie pojawi się w najbliższym czasie żadna transmisja. YouTuberzy prowadzą streamy na nowym kanale, jednak nadal chcą odzyskać możliwość robienia tego na ich głównym koncie. Według nich sprawa jest bardzo dotykająca, a otrzymana kara została nadana bez żadnego powodu.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.