Boomerang od Instagrama z nowymi funkcjami

Boomerang od Instagrama z nowymi funkcjami

Instagram Stories to coraz popularniejsza sekcja na platformie - nic dziwnego, że jest więc nieustannie rozwijana. Jedna z funkcji - Boomerang - którą możemy dodać do tworzonej relacji doczekała się właśnie sporej aktualizacji. Sprawdzamy co dodaje.


Czym jest Boomerang? Opcją pozwalającą na urozmaicenie Stories poprzez charakterystyczne zapętlenie nagrywanych materiałów. Boomerang to także oddzielna aplikacja umożliwiająca tworzenie i publikowanie klipów z takim efektem bezpośrednio na Instagramie oraz Facebooku. Zmiany, które opisujemy poniżej dotyczą wyłącznie sekcji Relacji.

Przede wszystkim - Instagram pozwoli na przycinanie nagranych materiałów co do klatki. Tym samym dokumentowanie kreatywnych pętli będzie łatwiejsze i oczywiście przyjemniejsze. Szkoda jednak, że taka funkcja pojawia się dopiero teraz.Boomerang wzbogacił się także o trzy dodatkowe efekty. Te możemy nałożyć na nagrany właśnie film. Mowa tu o możliwości spowolnienia klipu o połowę oraz opcji Echo pozwalającej na rozmycie materiału. Jest jeszcze Duo, czyli funkcja nakładająca na wideo efekt przewijania kasety VHS.

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami Instagrama, to zapewne zauważyliście, że od pewnego czasu nowości dotyczą w większości sekcji Stories. Facebook coraz dynamiczniej rozwija ten segment platformy i nic nie zanosi się na to, żeby w 2020 roku sytuacja uległa zmianie.

 

Co sądzicie o nowych opcjach w funkcji Boomerang? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.