Błyskawiczne promocje mogą powrócić na Steam!

Błyskawiczne promocje mogą powrócić na Steam!

Ponad dwa lata temu Valve zrezygnowało z promocji czasowych mających miejsce podczas zimowych bądź letnich wyprzedaży. Od tamtego momentu gry są oferowane w obniżonych cenach przez cały okres trwania danych wydarzeń. Niedługo ma się to jednak ponownie zmienić.


Autor kanału Valve News Network, Tyler McVicker, poinformował, że jest szansa, że błyskawiczne oferty powrócą na Steam. W poście na Twitterze napisał, że Valve myśli nad ponownym zaimplementowaniem tego typu promocji - deweloperzy mieliby nawet wybór ile czasu produkcja byłaby oferowana w niższej cenie (6,8, 10 lub 12 godzin).

Błyskawiczne promocje miały liczne grono zwolenników


Jeśli korporacja zdecyduje się na wdrożenie tej opcji (a może to nastąpić już podczas jesiennej wyprzedaży) to możemy liczyć na wzrost procentowy promocji w postaci np. 66% czy 75% przeceny danej gry, a nie jak dotąd - 50%.Zapewne to rozwiązanie ponownie zyskałoby wielu zwolenników, którzy widząc ciekawą ofertę, a do tego ograniczoną czasowo, nie wahaliby się i z miejsca nabyliby produkt.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.