Blowek nie jest już najpopularniejszym polskim YouTuberem

Blowek nie jest już najpopularniejszym polskim YouTuberem

Blowek przez długi czas plasował się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę posiadanych subskrypcji na polskiej scenie YouTube. Jak się okazuje - ten stan rzeczy należy już do przeszłości. 


Na kanale Karola pojawił się dosyć specyficzny materiał o wymownym tytule "NIE JESTEM JUŻ NR 1 W POLSCE". Zapewne pierwszą myślą większości osób jest, że Blowka prześcignął Friz, Stuu bądź Rezi. Nic bardziej mylnego.Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że na pierwszym miejscu uplasował się kanał "Bazylland - Tractors & Excavators". Spokojnie - nie musicie go kojarzyć. Jest to międzynarodowy kanał, który zarejestrowany w Polsce, więc wszelkie rankingi pokroju tych na Social Blade zaliczają go do rodzimych statystyk.

Źródło: Social Blade


Na profilu odnaleźć możemy przede wszystkim... animacje rolnicze wykonane w specyficznym stylu. Zawartość skierowana jest do dzieci i filmy tam publikowane cieszą się naprawdę sporą popularnością - przynajmniej te starsze. Najpopularniejszy klip został opublikowany ponad dwa lata temu i uzbierał ponad 180 milionów wyświetleń.Z Polską ten kanał ma wspólny tylko opis. Widać jednak, że był tłumaczony przez internetowy translator. Sytuację można traktować jako zabawną ciekawostkę. Blowek nie zamierza kończyć kariery z powodu zwycięstwa osób rozwijających projekt "Bazylland".

Swoją drogą - ciekawe czy (a jeśli tak, to kiedy) kanał Karola prześcignie ktoś tworzący treści jedynie dla polskiej widowni.

 

Co sądzicie o utracie pierwszego miejsca przez Blowka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.