Blowek i Mandzio otwierają serwer Minecraft dla YouTuberów

Blowek i Mandzio otwierają serwer Minecraft dla YouTuberów

Renesans Minecrafta na YouTube trwa nadal. Do nagrywania kultowej produkcji powracają kolejni twórcy internetowi i nic nie wskazuje na to, że dobra passa miałaby się szybko skończyć. W utrzymaniu zainteresowania grą może pomóc nowy projekt Blowa i Mandzia.


Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Karol Gązwa oraz Łukasz Samoń postanowili wrócić do wspólnego nagrywania materiałów z gry firmy Mojang. Okazuje się, że twórcy pracują nad pewnym projektem, który z pewnością spodoba się użytkownikom.

Jeśli pamiętacie pierwszy boom na Minecrafta, to zapewne nie obcy jest Wam serwer Kwadratowa Masakra. Swego czasu cieszył się on niezwykłą popularnością i gromadził sporo polskich YouTuberów. Co byście powiedzieli na powrót tego przedsięwzięcia?Na kanale Mandzia oraz Blowa pojawił się kolejny materiał ze wspólnej rozgrywki, który stanowi jednocześnie nieoficjalną zapowiedź serwera Minecraft. Wszystko jest na ten moment jedynie pomysłem - to czy się powiedzie, jest zależne od zainteresowania.

Łukasz w opisie materiału zamieścił informację na temat "rekrutacji" twórców internetowych. Jeśli dana osoba zna się z Mandziem, wystarczy że napisze do niego wiadomość prywatną na Messengerze. Serwer nie będzie opierał się jednak jedynie na znajomościach.

Mimo że serwer będzie posiadał tzw. whitelistę (spis ludzi mogących na niego wejść), to planowane jest zaproszenie nieokreślonej liczby "nowych" osób. Wymóg? Ponad 100 tysięcy subskrypcji na kanale YouTube. Po wysłaniu e-maila do Mandzia, ten wraz z Karolem rozważy przyjęcie nieznanego twórcy.

Serwer tworzony jest z myślą wyłącznie o YouTuberach, więc nie ma możliwości dołączenia do projektu bez działalności na platformie. To jednak nie powinno dziwić.

Nazwa przedsięwzięcia nie została jeszcze określona - ma ona zostać wymyślona po wykazaniu zainteresowania przez YouTuberów.

Jak zauważył użytkownik Piotr Tokarz - sposób rozpoczęcia powyższych materiałów, to puszczenie oczka to starych wyjadaczy Minecrafta. Podobnie zaczął się drugi sezon Kwadratowej Masakry, kiedy to Mandzio oraz PSP weszli do portalu i także znaleźli się w innym miejscu. Kto zauważył to nawiązanie, niech da znać w komentarzu!

Chęć powrotu do Minecrafta wyraża coraz więcej twórców. Mowa tu chociażby o Naruciaku, BOXDEL'u czy Jasiu Dąbrowskim. Wygląda więc na to, że serwer ma spore szanse powodzenia.

Co sądzicie o wspólnym projekcie Mandzia oraz Blowa? Piszcie!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.