BlizzCon 2016 - polscy YouTuberzy byli na miejscu!

BlizzCon 2016 - polscy YouTuberzy byli na miejscu!

Chyba nie ma takiego gracza na świecie, któremu obce byłyby tytuły produkcji Blizzarda, takie jak chociażby "World of Warcraft", "Diablo" czy "Starcraft". Popularność tych marek jest tak duża, że zostały one uznane za gry legendarne w swoim gatunku. Nic więc dziwnego, że jeśli Zamieć ogłosi nową grę lub nawet dodatek, czy aktualizację to w mediach robi się głośno. Podobnie jest z BlizzConem, czyli coroczną imprezą organizowaną przez tego giganta w Kalifornii. Wczoraj zakończyła się tegoroczna odsłona tego wydarzenia i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was jego podsumowanie.


BlizzCon to wydarzenie zrzeszające wszystkich fanów gier firmy Blizzard, które organizowane jest od 2005 r. w Anaheim Convention Center w Anaheim w Kalifornii. Jest to pewien znak rozpoznawczy potęgi Zamieci i swego rodzaju okazja do hucznego ogłoszenia nowych ciekawych projektów oraz przeprowadzenia wielu rozgrywek e-sportowych. Nie inaczej było i w tym roku. Do Kalifornii przybyło kilka tysięcy fanów gier Blizzarda, a wśród nich znalazło się kilku polskich YouTuberów, m.in. Izak oraz Naruciak.

blizzcon-2016-1blizzcon-2016

Faktyczna część BlizzConu rozpoczęła się w piątek o 19:00 czasu polskiego, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia, podczas której CEO Blizzarda (Michael Morhaime) oraz dyrektorzy generalni (prawie) każdej rozwijanej do tej pory produkcji firmy przedstawili bardzo ogólnie to, co czeka ich graczy w najbliższej przyszłości. Jak można się domyślić - to właśnie wtedy "hype" na najbardziej oczekiwane nowości (remake Diablo 2, mhm) osiągnął apogeum. Z jednej strony większość z nich wywołała podekscytowanie i radość, lecz niektóre rzeczy nie były aż tak wielkie, jak by oczekiwały tego wybrane grupy graczy poszczególnych gier. Przypomnijmy, że ta edycja BlizzConu była wyjątkowa, ponieważ sam Blizzard obchodził na niej 25 lecie swojego powstania, a seria Diablo 20 lecie.

Po ceremonii otwarcia rozpoczęły się wszystkie panele tematyczne, na których pracownicy Zamieci prezentowali bardzo szczegółowo wszelakie aktualizacje czekające graczy w niedługim czasie. Cała impreza zakończyła się wczoraj, a to czy był to udany BlizzCon pozostawiamy do oceny wszystkim graczom, którzy byli obecni w Kalifornii oraz tym, którzy obserwowali wszystko z własnego domu poprzez transmisję na żywo. Dla tych, którzy nie mieli okazji na żywo oglądać wszelkich paneli, zgromadziliśmy te materiały z polskiej sceny YouTube, w których dani twórcy przedstawili w pigułce wszelkie przedstawione w Stanach nowości na temat gier Blizzarda.Co sądzicie o tegorocznym BlizzConie? Na co najbardziej czekacie? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.