Blizzard zapowiedział projekt StarCraft: Remastered

Blizzard zapowiedział projekt StarCraft: Remastered

Blizzard Entertainment postanowił zabrać się za odświeżenie tytułu, który zadebiutował pod koniec ubiegłego tysiąclecia i na wiele lat stał się symbolem początków elektronicznego sportu. Mowa oczywiście o grze StarCraft, dla której tegoroczne lato będzie okresem odrodzenia.


Projekt StarCraft: Remastered to z pewnością nie lada gratka dla graczy, którzy lata temu zagrywali się w ten tytuł. Plotki o tym, że Blizzard planuje wskrzeszenie tego e-sportowego tytułu pojawiły się już jakiś czas temu, lecz nikt za bardzo się nimi nie przejął. Tymczasem firma nagle poinformowała, że taki projekt powstaje i zadebiutuje już za kilka miesięcy.Odświeżona wersja RTS-a z 1998 roku to przede wszystkim przystosowanie go do dzisiejszych standardów. Najbardziej zauważalną zmianą jest ulepszenie oprawy graficznej. Wszystkie modele prezentować będą wyższy poziom detali - tak jak w oryginale, będą dwuwymiarowe. Wsparcie otrzymają oczywiście wyższe rozdzielczości, także 4K.Duże zmiany zajdą także w sferze sieciowej produkcji. Wszystkie funkcje znane ze współczesnych tytułów Blizzarda (jak chociażby zaawansowane i przejrzyste wyszukiwanie meczy, czy ułatwiony dostęp do map stworzonych przez graczy) będą dostępne także i w StarCraft: Remastered. Ulepszeń dozna również warstwa audio produkcji, która będzie po prostu przyjemniej brzmiała.

Twórcy poinformowali jednak, że nie zamierzają w żaden sposób ingerować w mechaniki tytułu oraz balansu rozgrywki. Chcą sprawić, żeby nieustannie z zabawy płynęły takie same doświadczenia, w jakich zakochali się użytkownicy kilkanaście lat temu.

Dodatkowo oprócz nadchodzącej odświeżonej wersji niedługo nadejdzie aktualizacja do oryginału, która pozwoli na łatwiejsze uruchomienie gry na nowych systemach operacyjnych oraz wprowadzi całkowicie nowe zabezpieczenia anty-pirackie. Ponadto w momencie wprowadzenia na serwery tej aktualizacji udostępniony zostanie wszystkim za darmo StarCraft: Anthology - zestaw zawierający podstawową wersję gry wraz z dodatkiem Brood War.


Co sądzicie o planach Blizzarda względem kultowego tytułu? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.