Blizzard ogłosił, że wycofuje się z Chin

Blizzard ogłosił, że wycofuje się z Chin

Od stycznia gracze z Chin nie będą mieli już dostępu do gier Blizzarda. Firma poinformowała bowiem o końcu współpracy z NetEase Inc.


Blizzard Entertainment współpracował z NetEase Inc. od 2008 roku. W najbliższych tygodniach współpraca ta dobiegnie końca, a od dnia 23 stycznia 2023 roku takie gry jak Overtwatch, Diablo III, Hearthstone czy Warcraft III: Reforged przestaną działać na chińskim rynku. Wyjątek stanowi Diablo Immortal, które objęte jest osobną umową.

 Decyzja jest o tyle szokująca, że chiński rynek gier jest prawdziwą potęgą. Blizzard nie osiągnął jednak porozumienia z firmą NetEase, co oznacza na ten moment koniec wspomnianych tytułów na tym rynku. Jedynym ratunkiem dla chińskich graczy pozostaje jednak ewentualne wznowienie negocjacji, bądź znalezienie nowego wydawcy na tym rynku. W tej chwili jednak brak szczegółów dotyczących takiego pozytywnego, z perspektywy graczy, scenariusza.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.