Błąd YouTube? Aż 3 filmy jednego YouTubera w karcie

Błąd YouTube? Aż 3 filmy jednego YouTubera w karcie "Na Czasie"!

Zakładka "Na Czasie" na platformie YouTube od lat rządzi się swoimi prawami. Wszystko przez to, że serwis nie do końca dzieli się z użytkownikiem zasadą działania algorytmu, który pozwalałby zrozumieć to, dlaczego dane filmy trafiają na listę popularnych materiałów. Do tej pory, na kartę "Na Czasie" trafiał maksymalnie jeden materiał twórcy - wiele wskazuje na to, że dziś się to zmieniło. 


Niecodzienna sytuacja jako prawdopodobnie pierwszego w Polsce spotkała dziś w nocy Cyber Mariana. YouTuber na swoim instagram story poinformował, że na karcie "Na Czasie" znajdują się aktualnie aż 3 jego materiały!Tak też rzeczywiście było. Trzy filmy Mariana - "Kwarantanna", "Kwarantanna 2" oraz "Żona w ciąży" znalazły się w jednym momencie wśród 50 zdobywający popularność filmów na YouTube w Polsce.Jest to o tyle wyjątkowa sytuacja, że do tej pory nie mieliśmy okazji widzieć więcej niż jednego filmu danego twórcy na karcie "Na Czasie" w jednym momencie. Tego samego zdania był do tej pory YouTube, który informował, że istnieje taka możliwość jedynie wtedy, jeśli dwa różne materiały twórcy znajdują się w zakładce w dwóch różnych krajach. Jeśli jednak dotyczyło to jednego kraju, materiał który trafiał jako drugi do zakładki, automatycznie wyrzucał z niej pierwszy z filmów twórcy.

W sieci pojawiło się wiele domysłów dotyczących tego, że może to wynikać błędu serwisu. Jak się jednak okazało, Cyber Marian nie jest jedynym twórcą, który podwójnie znalazł się na karcie. Dziś w godzinach popołudniowych dołączył do niego kanał QueQuality, który po wczorajszym cyfrowym wydaniu "ROMANTIC PSYCHO (Japan Edition)" od Quebonafide, osiągnął niesamowite wyniki w serwisie. Utwór "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" szybko znalazł się na #1 miejscu "Na Czasie", a dziś dołączyły do niego kawałek "ZŁOTEGLOBY", które w momencie pisania tego artykułu zajmuje #19 pozycję.

My uważamy jednak, że dzisiejsza sytuacja dotycząca karty "Na Czasie" nie jest dziełem przypadku lub błędem YouTube, a jedynie zmianą algorytmu działania zakładki. Twórcy platformy przyzwyczaili nas do wprowadzania drobnych zmian w pierwszych dniach miesiąca, więc taki scenariusz jest wielce prawdopodobny. Jeśli tylko gigant postanowi podzielić się oficjalnym komunikatem dotyczącym zmian, ten wpis zostanie zaktualizowany.

Jeśli jesteście zainteresowani obejrzeniem filmu "KWARANTANNA" od Cyber Mariana lub przesłuchaniem najnowszego singla z klipem promującego płytę Quebonafide, możecie to zrobić poniżej:
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.