Błąd Facebooka! Wyświetlał stare konwersacje jako nieprzeczytane

Błąd Facebooka! Wyświetlał stare konwersacje jako nieprzeczytane

Dzisiejsza noc nie była szczęśliwa jeśli chodzi o działanie zarówno YouTube jak i Facebooka. O awarii pierwszego portalu pisaliśmy tutaj. Wcześniej jednak z nietypowymi problemami musiał radzić sobie serwis Marka Zuckerberga. O co dokładnie chodziło?


Cała sytuacja miała miejsce po godzinie 23:00 dnia wczorajszego, kiedy to niektórzy użytkownicy społeczności doświadczyli dziwnego błędu. Podczas przeglądania Facebooka, na dole ekranu wyskakiwały stare konwersacje, które nie były od dłuższego czasu aktywne. Sprawiało to wrażenie, jak gdyby ktoś do nas napisał, lecz gdy spojrzało się na datę, to jasne stawało się to, że jest to stara wiadomość. W naszym przypadku mieliśmy do czynienia z trzema konwersacjami. Jedna z nich była sprzed pół roku, a dwie kolejne sprzed kilku miesięcy. Te wyświetlały się przez blisko pół godziny, nawet po ich ukryciu.Dodatkowo niektórzy użytkownicy informowali, że tego typu konwersacje były oznaczane jako nieprzeczytane także w panelu powiadomień. Błąd był o tyle kłopotliwy, że sporo osób mogło pomylić starą wiadomość i pomyśleć, że jest ona aktualna. Trudno także nie zgodzić się z tym, że dla innych po prostu mogło być to nieprzyjemne, w końcu nie każdą starą wiadomość chętnie widzimy po raz kolejny. Facebook jednak dziś rano przeprosił za problem i w oficjalnym oświadczeniu napisał, że ten został już rozwiązany.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.