W nowym sezonie Black Mirror może pojawić się interaktywny odcinek!

W nowym sezonie Black Mirror może pojawić się interaktywny odcinek!

Czy może być coś lepszego od nowego sezonu Black Mirror? Tak, nowy sezon z możliwością wpływania na losy bohaterów. Ale może być to równocześnie coś najgorszego.


Jeśli plotki okażą się prawdą, to Netflix wespnie się na nowy poziom angażowania widzów w swoje produkcje. Według anonimowych źródeł poważanego serwisu Bloomberg Netflix chce wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli decydować widzom o przebiegu akcji, losach bohaterów i różnych zakończeniach fabuły w filmach i serialach.

Pierwszym tego typu przedsięwzięciem ma być jeden z odcinków nowego sezonu Black Mirror. Dzięki nowemu systemowi interakcji widzowie będą mieli do wyboru kilka różnych propozycji jak ma zakończyć się oglądany materiał. 

Pomysł sam w sobie nie jest zbyt rewolucyjny, bo tego typu rozwiązania znamy już z gier czy nawet eksperymentu Netflixa z filmem animowanym Puss in Book, w którym widz podejmuje decyzje, a później ogląda jej konsekwencje. Rewolucyjna może być natomiast skala tego rozwiązania, jeśli Netflix zdecyduje się na wprowadzenie go do większej liczby tytułów. Pomysł może być genialny i przyjąć się na stałe, ale najczęściej z takimi nowościami bywa tak, że pozostają one zwykłymi ciekawostkami.

Według Bloomberga nowy system interakcji mamy przetestować już naprawdę niedługo. Serwis twierdzi, że będzie to jeszcze w tym roku, gdyż Netflix planuje premierę piątego sezonu Black Mirror w grudniu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.