Bitcoin rekordowo drogi!

Bitcoin rekordowo drogi!

Kurs Bitcoina przekroczył dzisiaj rekord! Tak dobrze Bitcoin jeszcze nigdy nie stał na rynku kryptowalut.


Najpierw wartość Bitcoina w niedzielę przekroczyła 8 tysięcy dolarów, czyli jakieś 28.5 tysiąca złotych, a dzisiaj jego wartość wzrosła do rekordowych 8,121.56 dolarów, co oznacza, że za 1 Bitcoina musimy zapłacić aż ponad 29 tysięcy złotych!

Dzisiejszy rekord wartości Bitcoina jest zadziwiający, biorąc pod uwagę ostatnie dni.  12 listopada kurs Bitcoina wynosił "tylko" 5.500 dolarów.  Oznacza to, że w ciągu tygodnia wartość Bitcoina wzrosła aż o 47%!

Nie trzeba znać się na ekonomii, żeby wiedzieć że 47% wzrost kursu to fantastyczna wiadomość dla posiadaczy tej kryptowaluty. Inwestowanie w Bitcoiny staje się coraz popularniejsze. Często zalewa nas masa newsów i artykułów o Bitcoinach, ale nawet nie bierzemy pod uwagę tego, że również i my możemy zainwestować dowolną ilość pieniędzy w kryptowalutę. Nie trzeba posiadać dużego kapitału, żeby stać się właścicielem niewielkiej części Bitcoina. Tutaj znajduje się wyczerpujący film, na którym twórcy Bez Kanału przybliżają swoim widzom na czym polegają kryptowaluty:


Z drugiej strony wśród ludzi pojawia się bardzo dużo głosów, że Bitcoin to mydlana bańka, która zaraz pęknie i nie jest to realna waluta. Bitcoin jest jednak walutą, która ma taką samą wartość, jak każda inna waluta na świecie - czyli wartość umowną. Zdanie o kryptowalutach można mieć dowolne, nie można jednak ignorować ich potencjału.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.