Netflix ostrzega przed Bird Box challenge!

Netflix ostrzega przed Bird Box challenge!

Świat dopada epidemia. Nieznana śmiercionośna siła atakuje wszystkich ludzi na świecie, a jedyną ochroną przed nią jest zasłonięcie sobie oczu. Tak w skrócie wygląda nowa produkcja Netflix pt. "Nie otwieraj oczu" (oryginalny tytuł "Bird Box"). W ślad za bohaterami filmu ruszają twórcy YouTube z nowym Bird Box Challenge.


Wyzwanie polega na tym, żeby wcielić się w filmową Malorie zagraną przez Sandrę Bullock, która musiała chronić swoje dzieci z opaską na oczach. Powstało wiele interpretacji wyzwania, jednak niektóre z nich były skrajnie niebezpieczne. Na czele stoi Jake Paul, który w swoim filmie prowadzi samochód z zasłoniętymi oczami. Film został szybko zdemonetyzowany, a następnie usunięty z portalu YouTube.

Jake Paul taranujący śmietnik na podjeździe swoim samochodem.


W opisie filmu Paul zaznaczył:
Wszystkie wyzwania, akrobacje i pranki są wykonywane przez wyszkolonych profesjonalistów w kontrolowanym środowisku, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, i służą wyłącznie rozrywce! Nie próbuj powtarzać tego w domu!

Odnosząc się do tego wpisu, wygląda na to, że jednym z tych profesjonalistów jest sam Jake Paul z zasłoniętymi oczami, który prowadząc samochód wjeżdża w śmietniki, czy wychodzi na ruchliwą ulicę.


Netflix nie pozostaje obojętny widząc poczynania twórców i z pewnością nie jest zadowolony z ich zachowania. Twórcy filmu apelują by nie zrobić sobie krzywdy podczas wykonywania wyzwania. W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać, że Chłopiec i Dziewczynka z filmu mają jedno życzenie na rok 2019 - chcą byście nie skończyli w szpitalu z powodu memów.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.