YouTube za pomocą sztucznej inteligencji stworzył niekończący się teledysk

YouTube za pomocą sztucznej inteligencji stworzył niekończący się teledysk

Teledysk do słynnej piosenki Billie Eilish Bad Guy zdobył już ponad miliard wyświetleń w serwisie YouTube. Z tej okazji pracownicy serwisu muzycznego wraz z Google Creative Lab stworzyli coś niezwykłego - niekończący się teledysk. Podobno obejrzenie wszystkich kombinacji stworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji zajęłoby wieczność.  Czy na pewno?


Trudno znaleźć osobę, która chociażby raz nie słyszała najpopularniejszej piosenki Billie Eilish - mowa tu oczywiście o Bad guy. Utwór ten był hitem 2019 roku, ale zdawać by się mogło, że jego popularność nie zmalała i w tym roku.


Teledysk zdobył w ostatnim czasie miliard wyświetleń w serwisie YouTube. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie uczczono w nietypowy sposób. Niekończący się teledysk jest ukłonem zarówno w stronę artystki, jak i jej fanów. Vivien Lewit z zespołu YouTube Artist Relations wyjaśnia:
Infinite Bad Guy to coś jedynego w swoim rodzaju, to nasz sposób na uczczenie Billie i jej społeczności w YouTube.

Fani mogą obejrzeć wideo na nowej stronie internetowej billie.withyoutube.com. Rozpoczyna się ono od oryginalnego teledysku piosenki, a później wyświetlane są jej covery.

Źródło: billie.withyoutube.com


Zwiastun projektu Infinite bad guy został zaprezentowany 23 listopada. W opisie możemy przeczytać, że ostateczny teledysk trwa  1.46 x 10^100 lat, czyli więcej niż na ile szacuje się żywotność wszechświata.


Infinite bad guy to dzieło sztucznej inteligencji, która połączyła wszystkie YouTube'owe covery i dopasowała je w wygodny dla słuchaczy sposób. Przełączając je zostajemy w tym samym momencie utworu, dzięki czemu nie przerywamy go. W bazie znalazły się tysiące piosenek, a każda kombinacja utworów jest unikalna.

Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy niekończący się teledysk. Zespół Twenty One Pilots od 22 czerwca 2020 r. nieprzerwanie transmituje swoją piosenkę Level of Concern. W jej tytule dopisano Never-Ending Music Video, jednak czy utwór faktycznie będzie nieskończony? Tego możemy się nie dowiedzieć.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.