Bill Gates twierdzi, że kryptowaluty są zabójcze

Bill Gates twierdzi, że kryptowaluty są zabójcze

Bill Gates, założyciel Microsoftu, miliarder i żywa legenda branży technologicznej ostatnio wziął udział w sesji Ask Me Anything na portalu Reddit i popisał się tam kontrowersyjną wypowiedzią. 


Bill Gates wypowiadając się o popularnych ostatnio kryptowalutach zdobył się na dość kontrowersyjny osąd. Oto jego wypowiedź w wolnym tłumaczeniu:
Kryptowaluty zabijają ludzi w dosyć bezpośredni sposób. Ich główną cechą  jest anonimowość, a ja nie sądzę, że jest to dobre. W tej chwili kryptowaluty są używane do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób.Gates zauważa, że anonimowość kryptowalut powoduje śmierć ludzi, gdyż mogą oni w dużo bezpieczniejszy sposób kupować narkotyki, których spożywanie najczęściej kończy się śmiercią. Anonimowość kryptowalut to także otwarta furtka dla wszystkich tych, którzy chcą wyprać swoje brudne pieniądze. Nawiasem mówiąc, czy Breaking Bad miałoby w ogóle rację bytu, gdyby scenarzyści uwzględnili kryptowaluty?

Amerykanin w swoich słowach ma dużo racji i trudno jest się nie zgodzić z niektórymi jego poglądami, aczkolwiek anonimowość waluty nie prowadzi za sobą jedynie negatywnych skutków. Dobrze o tym wie sam Gates, który w 2014 roku w wywiadzie dla Bloomberg stwierdził, że Bitcoin jest lepszy niż kryptowaluta. Jest to więc pewna niekonsekwencja w myśleniu miliardera, jednak z drugiej strony nie ma w tym nic dziwnego, że z czasem nasze spojrzenie na niektóre kwestie ulega zmianie.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.