Bill Gates chce zrobić livestream na całej Ziemi!

Bill Gates chce zrobić livestream na całej Ziemi!

Bill Gates jest wielkim wizjonerem oraz jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi. Nic więc dziwnego, że po odejściu z Microsoftu szuka przeróżnych rozrywek, które pasowałyby do jego portfela i ambicji.  


Otóż jego najnowszym pomysłem jest stworzenie specjalnego zestawu satelitów, które z kosmosu dostarczą nam obraz naszej planety w czasie rzeczywistym. Można powiedzieć, że byłby to livestreaming naszej planety.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, gdy jedna z firm założyła startup i dostała dofinansowanie od kilku z większych marek na opracowanie systemu, który pozwoliłby na obserwację całej Ziemi. Taki livestreaming działałby także na smartfonach i dzięki niemu można by oglądać malownicze zachody i wschody słońca w każdym miejscu na Ziemi czy wszelkie inne wydarzenia.Twórcy chcą opracować specjalne oprogramowanie, dzięki któremu obraz z satelitów naprawdę będzie cieszył oko, a transmisja będzie w naprawdę dobrej jakości. Według nich możliwe będzie oglądanie w nocy świateł miast, pożarów czy innych nietypowych sytuacji. A dzięki sztucznej inteligencji w razie potrzeby każda z satelit będzie mogła przesłać dane do odpowiednich służb.

Twórcy zapewniają, że wszystko działałoby zgodnie z prawem i nie trzeba się martwić o inwigilację czy utratę prywatności. Tego jednak nie jest nikt w stanie przewidzieć, a mogłoby to być potężne narzędzie do obserwacji ludzi. Facebook przy tym mógłby być tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Sam Bill Gates ma tyle z tym wszystkim wspólnego, ile można się domyślać. Oczywiście chodzi o pieniądze, których mu nie brakuje i jest w stanie zainwestować w startup EarthNow.

Wiadomo już, że masowa produkcja satelitów rozpocznie się we Francji i Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Czy i kiedy projekt wejdzie w życie na razie nie wiadomo.

Źródło: CNBC

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.