Już wkrótce na rynek trafi nowa bezprzewodowa ładowarka od Apple

Już wkrótce na rynek trafi nowa bezprzewodowa ładowarka od Apple

Mimo że pomysł wydania bezprzewodowych ładowarek od Apple zapowiedziano prawie rok temu, to dopiero teraz plan ten zostanie wdrożony w życie. Według najnowszych doniesień ma to się stać już w przyszłym miesiącu - prawdopodobnie wraz z wyjściem na rynek tegorocznych iPhone'ów.


Zeszłoroczne iPhone'y, po prawie roku czekania, w końcu doczekały się zapowiadanych bezprzewodowych ładowarek. Co ciekawe, nie będą zawierać one charakterystycznego dla siebie standardu, a w zamian za to będziemy mieć do czynienia z ładowaniem Qi. Jak wiadomo, do tej pory Apple wyróżniał się od pozostałych marek w tej kwestii, jednakże ostatnie wieści na temat wprowadzenia jednego standardu przez UE mogły poniekąd wpłynąć na tą decyzję.Warto mieć także na uwadze, że nowe bezprzewodowe ładowarki mogą mieć mały problem z przegrzewaniem. Powodem tego jest najprawdopodobniej skomplikowanie samego urządzenia. Firma pragnie by było ono jak najprostsze w użyciu, co pewnie nikogo nie dziwi. Zdecydowanie mocną stroną nowego produktu Apple będzie możliwość jednoczesnego ładowania aż trzech innych urządzeń: iPhone'a, słuchawek AirPods oraz zegarka Apple Watch. To wszystko może być ułożone w dowolnej, wybranej przez nas, konfiguracji, a sterowane za pomocą specjalnie skrojonego iOS-a.
Wszystko to prezentuje się całkiem dobrze, więc nikogo pewnie nie zdziwi cena takiego urządzenia. Ta wynosić będzie 150 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na nasze da około 568 złotych (plus podatek VAT). Jak wiadomo, klienci Apple pewnie już przyzwyczaili się do wygórowanych cen.


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.