BezPlanu rozpoczął sprzedaż ugandyjskich bransoletek

BezPlanu rozpoczął sprzedaż ugandyjskich bransoletek

Twórca kanału BezPlanu otworzył sklep, w którym zakupić można bransoletki tworzone własnoręcznie przez kobiety z Ugandy. Projekt jest na razie wyłącznie testem, a liczba produktów ograniczona.


Bartek z kanału BezPlanu odwiedził w zeszłym roku Ugandę, państwo znajdujące się we wschodniej Afryce. W biednej dzielnicy Kampali (stolicy Ugandy) spotkał grupę kobiet zajmujących się produkcją papierowych bransoletek.

Podjęły się one tego zajęcia, by zarobić na chleb po ucieczce przed Rebelią Armii Bożego Odrodzenia (najdłużej trwającym konflikcie w Afryce). Poniżej znajdziecie materiał podróżnika przybliżającego sytuację:Historia kobiet oraz jakość ich rękodzieł spowodowała, że w głowie Bartka zrodził się pomysł na pomoc mieszkankom Ugandy. Do jego praktycznej realizacji doszło jednak dopiero teraz. Twórca postanowił sprowadzić ponad 1000 bransoletek do Polski i rozpocząć ich sprzedaż.Tak powstał specjalny sklep internetowy, w którym można kupić kilkanaście rodzajów tego typu produktów.  Część z nich jest w cenie 39,99 zł oraz 29,99 zł.

Oczywiście większość pieniędzy zostanie przekazana kobietom odpowiedzialnym za bransoletki, lecz Bartek nie ukrywa, że w koszta wliczony jest także transport, a także marża dla niego oraz przewodniczki, która mieszka w Ugandzie i pomaga w organizacji całego przedsięwzięcia.

 

Źródło: bezplanu.com


Nie mamy tu więc do czynienia z czysto charytatywną akcją, co jest jasno podkreślone i oczywiście zrozumiałe. Warto przy okazji podkreślić, że każdy produkt dostępny w sklepie jest wykonywany ręcznie i może różnić się od tego prezentowanego na zdjęciach.

Jeśli zainteresowanie towarem będzie spore, sprowadzane będą kolejne partie bransoletek.

 

Co sądzicie o pomyśle BezPlanu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.