BezPlanu z pierwszym materiałem z Afryki!

BezPlanu z pierwszym materiałem z Afryki!

Na popularnym kanale podróżniczym "BezPlanu" opublikowany został materiał rozpoczynający serię z Afryki. Bartek swoje pierwsze kroki postanowił skierować do Ugandy, czyli byłego protektoratu brytyjskiego. 


Kanał "BezPlanu" to jeden z najprężniej rozwijających się projektów podróżniczych na polskiej scenie YouTube. Bartek - prowadzący - za cele swoich wypraw obiera zazwyczaj państwa oraz miasta, które raczej nie są pierwszą myślą podczas planowania wakacji. Myślę, że to jeden z czynników stojący za rosnącą popularnością twórcy.

Podróżnik we wrześniu minionego roku postanowił wybrać się do Afryki Wschodniej, a dokładniej - Ugandy. Materiały z tego kraju zaczynają pojawiać się dopiero teraz, a to wszystko spowodowane jest tym, że twórca zdecydował się najpierw na publikację m.in. serii z Ukrainy czy Hongkongu.Oglądając pierwszy film z Ugandy można dostrzec w jak zróżnicowanym świecie żyjemy. Wiele elementów afrykańskiego społeczeństwa znacznie się różni od sytuacji, jaką znamy z Europy. Dlatego też - moim zdaniem - materiały z tak odległych oraz odmiennych miejsc są niezwykle potrzebne i po prostu świetnie się je ogląda.

Bartek nie podróżuje sam. W podroży po Ugandzie towarzyszy mu chociażby lokalna przewodniczka - Monica Babirye - oraz Ania Markowska, dzięki której w ogóle doszło do wyprawy.

Materiały na kanale "BezPlanu" pojawiają się w każdą niedzielę, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć pierwszego odcinka z Ugandy, to macie trochę czasu.

 

Co sądzicie o serii Bartka z Afryki? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.